Gå til hovedindhold

Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel

DewaltRedskaberLetvægts aluminiumProfessionelt håndværkEAN: 5035048332733

DeWALT DE7033-XJ Kompakt Geringssavstander med letvægts aluminiumskonstruktion. Stativet forlænges fra 1,1m til 2,5m og kan bære op til 182kg arbejdsemner. Læs mere

Pris fra 1.164 krtil 1.700,01 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 536,01 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.155 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1164 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DE7033-XJ Compact Geringssavstander Geringssav
1.164 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEWALT Arbejdsstation DE7033, T/Kap- /Gearingssav
1.177 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel
-13%1.249 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel
-12%1.269 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DE7033-XJ Small Mitre Saw Workstation
1.365 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Kompakt arbejdsstation til geringssave DE7033-XJ
1.450 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DE7033-XJ Compact Geringssavstander Geringssav
1.679 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT kompakt arbejdsstation
1.700,01 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.164 kr1.164 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.177 kr1.177 krKøb
3Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
4Vivas DK1.269 kr1.429 krKøb
5Proshop DK1.365 kr1.365 krKøb
6Homeshop DK1.450 kr1.450 krKøb
7Ultrashop1.679 kr1.679 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.700,01 kr1.700,01 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DE7033-XJ Kompakt Geringssavstander

Dewalt

DeWALT DE7033-XJ Kompakt Geringssavstander med letvægts aluminiumskonstruktion. Stativet forlænges fra 1,1m til 2,5m og kan bære op til 182kg arbejdsemner.

• geringssavstander
• arbejdsstation
• dewalt stander
• savstander
• værktøjsstativ
• Professionelt håndværk
• Letvægts aluminium

Beskrivelse

DeWALT DE7033-XJ Kompakt Geringssavstander er den ideelle løsning til professionelle håndværkere og gør-det-selv entusiaster, der ønsker maksimal fleksibilitet ved arbejde med geringssave. Denne robuste arbejdsstation er designet til at passe til alle DeWALTs geringssave og tilbyder enestående stabilitet og præcision. Med sin letvægts aluminiumskonstruktion er den nem at transportere til og omkring på byggepladsen. Det 1,1 meter stativ kan forlænges op til 2,5 meter for at håndtere store arbejdsemner, mens den imponerende bærekapacitet på op til 182kg sikrer maksimal fleksibilitet. Stationen har integrerede sammenfoldelige ben og indbygget bærehåndtag, hvilket gør transport og opbevaring særdeles praktisk. Med mulighed for at indsætte arbejdsstykker i enderne kan der skæres i ekstra lange længder, hvilket gør denne arbejdsstation til et uundværligt værktøj for enhver seriøs håndværker.

Specifikationer

ben:Sammenfoldelige
vagt:Ca. 10 kg
materiale:Aluminium
baerehaandtag:Integreret
transportabel:Ja
baerekapacitet:182 kg
kompatibilitet:Alle DeWALT geringssave
sammenfoldelig:Ja
stativlaengde_max:2,5 meter
stativlaengde_min:1,1 meter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan stativet bære tunge arbejdsemner?

Ja, DE7033-XJ kan bære op til 182kg, hvilket gør det velegnet til selv de tungeste arbejdsemner.

Er den kompatibel med alle DeWALT geringssave?

Ja, arbejdsstationen er designet til at passe til alle DeWALT geringssave-modeller.

Hvor langt kan stativet forlænges?

Stativet kan forlænges fra 1,1 meter op til 2,5 meter for at håndtere store arbejdsemner og lange skæringer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel

PriceData har fulgt prisen på Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.155 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 1.191 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.176 kr.

Den nuværende pris på 1.164 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Geringssavstander DeWALT DE7033-XJ - kompakt universal understel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.164 kr8 kr (1%)
28. maj 20261.172 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.173 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.182 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.191 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.190 kr14 kr (1%)
12. maj 20261.176 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.185 kr14 kr (1%)
10. maj 20261.171 kr7 kr (1%)
9. maj 20261.178 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret