Gå til hovedindhold

Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål

GenseBordkniveBent Severin designGrillning og steakserveringEAN: 7319011065506

Gense Old Farmer Black steakbestik med 4 dele i matpoleret rustfrit stål og ergonomiske POM-håndtag. Designet af Bent Severin til den perfekte grilloplevelse. Læs mere

Pris fra 400 krtil 450 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 399 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 400 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål
-33%400 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Gense Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål
400 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gense Old Farmer Black steak/grill cutlery 4 pcs
400 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gense Gense Old Farmer Black grillbestik, 4 dele 2+2 sort
-25%450 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Rikki Tikki Shop400 kr400 krKøb
2Butik24 DK400 kr439 krKøb
3Proshop DK400 kr439 krKøb
4KitchenTime DK450 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gense Old Farmer Black Steakbestik 4 dele Sort/Stål

Gense

Gense Old Farmer Black steakbestik med 4 dele i matpoleret rustfrit stål og ergonomiske POM-håndtag. Designet af Bent Severin til den perfekte grilloplevelse.

• grillbestik
• steakbestik
• gense bestik
• bent severin
• rustfrit stål bestik
• outdoor bestik
• Grillning og steakservering
• Bent Severin design

Beskrivelse

Old Farmer Black er et robust og elegant grillbestik fra Gense, designet af den anerkendte industrielle designer Bent Severin. Sættet består af 4 dele fremstillet i matpoleret rustfrit stål med ergonomiske håndtag i høj kvalitets POM-plast. Det kombinerer dansk designtradition med funktionalitet og er perfekt til både grillkød og steaks. Bestikket leveres i en rustik trækasse, hvilket gør det til en ideeel gave. De ergonomiske håndtag sikrer komfortabel brug, mens det rustfri stål garanterer lang holdbarhed. Opvask i hånden anbefales for at bevare håndtagets udseende og funktion.

Specifikationer

Designer:Bent Severin
Emballage:Rustik trækasse inkluderet
Materiale:Matpoleret rustfrit stål og POM-plast
Antal dele:4 stk (2 knive + 2 gafler)
Egenskaber:Ergonomisk design og rustbestandig
Håndtagsmateriale:POM-plast i høj kvalitet

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Old Farmer Black grillbestik tåle opvaskemaskine?

Opvask i hånden anbefales for at bevare POM-håndtagets udseende og funktion bedst muligt.

Hvad er forskellen på Old Farmer Black og Classic?

Old Farmer Black har skaft i POM-plast, mens Classic har håndtag i ædeltræslaminat. Begge er designet af Bent Severin.

Er bestikket egnet til både indendørs og udendørs brug?

Ja, den kompakte størrelse og robuste konstruktion gør det perfekt til både hjemmet og udendørs arrangementer.

Hvad indeholder det 4-delte sæt?

Sættet indeholder 2 steakknive og 2 gafler, så du er klar til alle opgaver ved grill eller spisebord.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål

PriceData har fulgt prisen på Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål i 122 dage. Laveste pris i perioden er 346 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 400 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 386 kr.

Den nuværende pris på 400 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Gense - Old Farmer black Steakbestik/grillbestik 4 dele Sort/Stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026400 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026399 kr53 kr (15%)
25. feb. 2026346 kr53 kr (13%)
31. jan. 2026399 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret