Gå til hovedindhold

Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13

GembirdUPS-nødstrømsforsyningEAN: 8716309087742
Pris fra 2.970 krtil 3.367 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 397 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.930 kr 13. maj

Sammenlign priser på Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13 og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2970 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EnerGenie EG-UPSRACK-13 UPS
2.970 kr
Til butik
EnerGenie EG-UPSRACK-13 UPS billede

Produktinformation

EnerGenie EG-UPSRACK-13 - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - AC 220 V - 1800 watt - 3000 VA - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 7 - 3.4U - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Artikel nr.: EG-UPSRACK-13
EAN: 8716309087742
Varenr.: 990221066
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13
3.367 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.970 kr2.970 krKøb
2Proshop DK3.367 kr3.367 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13

PriceData har fulgt prisen på Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.930 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 7.449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.397 kr.

Den nuværende pris på 2.970 kr er 32% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 60% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Gembird EnerGenie EG-UPSRACK-13 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.970 kr3 kr (0%)
25. maj 20262.973 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.968 kr5 kr (0%)
22. maj 20262.973 kr10 kr (0%)
20. maj 20262.963 kr5 kr (0%)
17. maj 20262.968 kr23 kr (1%)
15. maj 20262.945 kr5 kr (0%)
14. maj 20262.940 kr10 kr (0%)
13. maj 20262.930 kr4.473 kr (60%)
10. maj 20267.403 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret