Gå til hovedindhold

GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb

GEBERITSanitetEAN: 4025416029076
Pris fra 79,15 krtil 115 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 35,85 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 78,2 kr 7. maj

Sammenlign priser på GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 79.15 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
90 x 50 mm x 45° Grenrør sort PEH Geberit
79,15 kr
Til butik
90 x 50 mm x 45° Grenrør sort PEH Geberit billede

Produktinformation

Geberit PEH grenrør 45 grader Ø 90 -50 mm

Produktspecifikationer

Mærke: GEBERIT
EAN: 4025416029076
Varenr.: 15841363951951
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb
83 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Grenrør Peh 45 Ø 90 X 50 Mm
84,17 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Grenrør peh 45 ø 90 x 50 mm
87,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit 366.112.16.1, 45°, 240 mm
88 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Peh grenrør 45° Ø90x50 mm
94 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GEBERIT PE-HD grenrør 45° 90-50mm til afløb
115 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN79,15 kr79,15 krKøb
2Elvvs.dk83 kr83 krKøb
3Billigelogvvs.dk84,17 kr84,17 krKøb
4MaintainIt87,5 kr87,5 krKøb
5CS MEGASTORE DK88 kr127 krKøb
6Proshop DK94 kr133 krKøb
7vvsfittings.dk115 kr115 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb

PriceData har fulgt prisen på GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb i 173 dage. Laveste pris i perioden er 78,2 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 80 kr.

Den nuværende pris på 79,15 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for GEBERIT PE-HD grenrør 45 ° 90-50mm til afløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 202679,15 kr1,85 kr (2%)
9. maj 202681 kr2,8 kr (4%)
7. maj 202678,2 kr3,8 kr (5%)
6. maj 202682 kr3,8 kr (5%)
21. mar. 202678,2 kr2,8 kr (3%)
20. mar. 202681 kr2,8 kr (4%)
17. mar. 202678,2 kr2,8 kr (3%)
16. mar. 202681 kr2,8 kr (4%)
4. mar. 202678,2 kr2,8 kr (3%)
3. mar. 202681 kr2,8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret