Gå til hovedindhold

Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader

GeberitSanitetEAN: 4024723231073
Pris fra 120 krtil 382,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 262,5 kr (69% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 119 kr 29. maj

Sammenlign priser på Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 120 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit 23107, 90°, 80 mm, 50 mm
120 kr
Til butik
Geberit 23107, 90°, 80 mm, 50 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: GEBERIT
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 23107
EAN: 4024723231073
Varenr.: 3391943
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Mapress bøjning FZ 90° 42 mm med muffer
120 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mapress 90° bøjning med muffe 42 mm
120 kr
Til butik
Mapress 90° bøjning med muffe 42 mm billede

Produktinformation

Mapress el-forzinket fittings til varmeanlæg, køl og industri. Samlingerne fortages let ved hjælp af en presmaskine tilhørende presbakke i samme diameter som røret. Data:- Dimension:42 mm- Type: 90° bøjning med muffe- Materiale:Stål ulegeret- O-ring CIIR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Geberit
Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 42mm
EAN: 4024723231073
Varenr.: 034202042
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GEBERIT Mapress FZ bøjning 42 mm. 90 ° muffe-muffe
120 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
42 mm Bøjning FZ 90° muffe/muffe Mapress
121,7 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader
127 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader
129 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Bøjn.Fz 90Gr Kort 42M/M Mapress
129,41 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bøjn.fz 90gr kort 42m/m mapress
133,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GEBERIT Mapress FZ bøjning 42 mm. 90° muffe-muffe
382,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK120 kr159 krKøb
2Proshop DK120 kr159 krKøb
3LavprisVVS120 kr120 krKøb
4Elvvs.dk120 kr120 krKøb
5EL-GROSSISTEN121,7 kr121,7 krKøb
6BilligVVS DK127 kr127 krKøb
7CompletVVS129 kr129 krKøb
8Billigelogvvs.dk129,41 kr129,41 krKøb
9MaintainIt133,75 kr133,75 krKøb
10vvsfittings.dk382,5 kr382,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader

PriceData har fulgt prisen på Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader i 180 dage. Laveste pris i perioden er 117 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 121 kr.

Den nuværende pris på 120 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Geberit Mapress forzinket bøjning t/varmeanlæg 42 mm - 90 grader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026120 kr1 kr (1%)
29. maj 2026119 kr1 kr (1%)
27. maj 2026120 kr1 kr (1%)
2. mar. 2026121 kr2 kr (2%)
9. jan. 2026119 kr2 kr (2%)
20. dec. 2025117 kr6 kr (5%)
17. dec. 2025123 kr1 kr (1%)
16. dec. 2025124 kr1 kr (1%)
15. dec. 2025123 kr1 kr (1%)
5. dec. 2025124 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret