Gå til hovedindhold

GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner

GeberitSanitetOp til 18cm vægRenovering med ekstra vægtykkelseEAN: 4025416361053

Geberit forlængersæt 240.938.00.1 til cisterner med op til 18cm vægtykkelse. Kompatibel med UP200, UP300 og UP320 modeller. Hurtig justering. Læs mere

Pris fra 325 krtil 420 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 95 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 325 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit forlængersæt til indbygningscisterner og trykknapper
325 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner
330 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GEBERIT Forlængersæt til ny indbygningscisterne model UP200/UP300
345 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Geberit forlngerst til betjeningsplade
349 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Geberit Forlængersæt Til Ny Front Cisterne 240.
349 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Geberit forlængersæt til ny indbygget cisterne
350,84 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Geberit forlængersæt t/ny indbygningscisterne
359 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Forlængersæt til ny indb.cister
383,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner
391,25 kr
Til butik
Gå til Gulv og Flise Eksperten DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Forlængersæt Geberit til Ny indbygningscisterne
420 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS325 kr325 krKøb
2Elvvs.dk330 kr330 krKøb
3CS MEGASTORE DK345 kr384 krKøb
4WATTOO.DK349 kr349 krKøb
5CompletVVS349 kr349 krKøb
6EL-GROSSISTEN350,84 kr350,84 krKøb
7BilligVVS DK359 kr359 krKøb
8MaintainIt383,75 kr383,75 krKøb
9vvsfittings.dk391,25 kr391,25 krKøb
10Gulv og Flise Eksperten DK420 kr420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Geberit Forlængersæt til indbygningscisterner UP200/UP300

Geberit

Geberit forlængersæt 240.938.00.1 til cisterner med op til 18cm vægtykkelse. Kompatibel med UP200, UP300 og UP320 modeller. Hurtig justering.

• geberit forlænger
• cisterne forlængersæt
• up200 forlænger
• up300 forlænger
• vvs forlænger
• trykstang forlænger
• betjeningsplade forlænger
• Renovering med ekstra vægtykkelse
• Op til 18cm væg

Beskrivelse

Geberit forlængersæt er en praktisk løsning til montering af betjeningsplader ved større vægtykkelser. Dette sæt gør det muligt at forlænge trykstængerne på Geberit indbygningscisterner, når der er vægopbygning foran cisternen på 9-18 cm. Forlængersættet er kompatibelt med Sigma indbygningscisterner 12cm UP300 og UP320, samt top-/frontbetjente indbygningscisterner Omega UP200. Med hurtig justering sikrer det en nem og præcis installation. Sættet passer til Kappa/Artline fra 2006 og fremefter. Bemærk at det ikke er egnet til top-/frontbetjente cisterner Twinline og Artline. Dimensioner: 35mm × 85mm × 120mm.

Specifikationer

type:Forlængersæt til trykstænger
vægt:Ikke specificeret
anvendelse:Vægtykkelse 9-18 cm
passer_til:Sigma, Omega, Kappa betjeningsplader
varenummer:240.938.00.1
vvs_nummer:617500259
bemærkning:Ikke til Twinline/Artline
dimensioner:35mm × 85mm × 120mm
kompatibilitet:UP200, UP300, UP320
max_vægtykkelse:18 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke cisterner passer dette forlængersæt til?

Forlængersættet passer til Geberit UP200, UP300 og UP320 indbygningscisterner med Sigma, Omega og Kappa betjeningsplader.

Hvor meget ekstra vægtykkelse kan dette sæt håndtere?

Sættet kan håndtere vægopbygning fra 9-18 cm foran cisternen, hvilket gør det ideelt til renovering med ekstra isolering eller fliselag.

Er monteringen kompliceret?

Nej, forlængersættet har hurtig justering som gør installationen nem og præcis uden behov for specialværktøj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner

PriceData har fulgt prisen på GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner i 166 dage. Laveste pris i perioden er 321 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 352 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 339 kr.

Den nuværende pris på 325 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for GEBERIT forlængersæt til betjeningsplader til Sigma, Omega og Kappa indbygningscisterner de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026325 kr5 kr (2%)
29. maj 2026330 kr9 kr (3%)
28. maj 2026339 kr9 kr (3%)
27. maj 2026330 kr9 kr (3%)
26. maj 2026339 kr6 kr (2%)
25. maj 2026345 kr1 kr (0%)
24. maj 2026346 kr7 kr (2%)
17. maj 2026339 kr6 kr (2%)
16. maj 2026345 kr6 kr (2%)
14. maj 2026339 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret