Gå til hovedindhold

Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20

GardenaRedskaber50% lettere end PVCHavevanding og udendørs rengøringEAN: 4066407501881

Gardena Liano™ Xtreme tekstilslange 30m med opbevaringstaske. 50% lettere end traditionelle PVC-slanger med UV- og frostbeskyttelse. Læs mere

Pris fra 521 krtil 1.146,09 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 625,09 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 504 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 521 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Haveslange Liano Xtreme 30 m. - Sæt
521 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gardena Liano Xtreme Slange
522 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Liano Xtreme slangesæt, 30 meter
522 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 30 m, sæt
526 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20
669,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gardena Liano Xtreme Slange
689 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gardena Liano Xtreme slangesæt, 30 meter
769 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gardena Liano Xtreme slangesæt, 30 meter
787 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Liano Xtreme slangesæt, 30 meter
865 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gardena Liano™ Xtreme tekstilslange sæt 13mm (1/2") 30m
1.146,09 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK521 kr560 krKøb
2CompuMail DK522 kr522 krKøb
3LavprisVærktøj522 kr522 krKøb
4Proshop DK526 kr565 krKøb
5Homeshop DK669,95 kr669,95 krKøb
6Ultrashop689 kr689 krKøb
7CompletVVS769 kr769 krKøb
8BilligVVS DK787 kr787 krKøb
9LavprisVVS865 kr865 krKøb
10EL-GROSSISTEN1.146,09 kr1.146,09 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gardena Liano™ Xtreme Tekstilslange 30m Sæt

Gardena

Gardena Liano™ Xtreme tekstilslange 30m med opbevaringstaske. 50% lettere end traditionelle PVC-slanger med UV- og frostbeskyttelse.

• haveslange
• vandslange
• gardena slange
• tekstilslange
• liano xtreme
• havevanding
• Havevanding og udendørs rengøring
• 50% lettere end PVC

Beskrivelse

Gardena Liano™ Xtreme Tekstilslange 30m Sæt er en revolutionerende haveslange designet til krævende havevanding. Den 30 meter lange slange med 13mm diameter kombinerer optimal fleksibilitet med ekstraordinær holdbarhed. Sættet inkluderer slange, kobling, vandstop, strålespids, hanekoblinger og praktisk opbevaringstaske. Tekstilslangen er op til 50% lettere end konventionelle PVC-slanger, hvilket gør lange vandingssessioner mindre anstrengende. Den smudsafvisende overflade modstår rosentorne, brosten og slæbning langs vægge. Med UV- og frostbeskyttelse kan slangen stå ude året rundt. Produceret i Europa med imponerende 30 års garanti efter registrering.

Specifikationer

farve:Sort/grå
vægt:50% lettere end PVC-slanger
garanti:30 år
længde:30 meter
diameter:13 mm (1/2")
materiale:Tekstil og PVC
phthalat_fri:Ja (<0,1%)
fremstillet_i:Europa
frostbestandig:Ja
maksimalt_tryk:35 bar
uv_beskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget lettere er Liano™ Xtreme end normale haveslanger?

Liano™ Xtreme er op til 50% lettere end konventionelle PVC-slanger, hvilket gør den meget nemmere at håndtere under lange vandingssessioner.

Kan slangen stå ude om vinteren?

Ja, slangen er både UV- og frostbestandig og kan stå udenfor året rundt uden skade.

Hvad følger med i sættet?

Sættet indeholder slangen, Liano™ slangekobling, vandstop, strålespids, to hanekoblinger og en praktisk opbevaringstaske med vandtæt bund.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20

PriceData har fulgt prisen på Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 504 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 588 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 535 kr.

Den nuværende pris på 521 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Gardena Tekstilslange Liano™ Xtreme 13 mm (1/2") 30 m, sæt - 18477-20 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026521 kr1 kr (0%)
28. maj 2026522 kr4 kr (1%)
27. maj 2026518 kr4 kr (1%)
26. maj 2026522 kr4 kr (1%)
25. maj 2026518 kr3 kr (1%)
23. maj 2026521 kr3 kr (1%)
22. maj 2026524 kr7 kr (1%)
21. maj 2026531 kr21 kr (4%)
20. maj 2026552 kr30 kr (6%)
19. maj 2026522 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret