Gå til hovedindhold

Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4")

GardenaHaveslangerEAN: 4078500011969
Pris fra 43 krtil 75,31 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 32,31 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 43 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena slangekobling, 3/4"
43 kr
Til butik
Gardena slangekobling, 3/4" billede

Produktinformation

Effektiv og pålidelig slangekobling Gardena slangekobling 3/4" sikrer nem og hurtig tilslutning i enden af din haveslange. En elastisk ring beskytter slangestikket mod skader, og Power Grip-teknologien sikrer en stærk tilslutning. Den specielle kobli...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Haveartikler
Farve: gray/orange
Størrelse: 19 mm (3/4 inch)
EAN: 4078500011969
Varenr.: 881226261
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena SLANGEKOBLING 3/4
45,21 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4")
48 kr
Til butik
Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") billede

Produktinformation

En GARDENA Slangekobling sørger for nem og hurtig tilslutning til slangens udløbsende. Med et enkelt træk kan tilslutningen afbrydes. Det er nemt at slutte haveslangen til hanen. Slangekoblingen er beskyttet mod skader af en gummiring.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Havevanding
Artikel nr.: 18216
EAN: 4078500011969
Varenr.: 2566874
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
"Gardena slangekobling, 3/4"""
55 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Slangekobling 3/4" - 18216-20
64 kr
Til butik
Gå til Vandslanger.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
Slangekobling 3/4"
69 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gardena slangekobling, 3/4"
69 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gardena slangekobling, 3/4"
-7%71 kr
Før 76 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gardena slangekobling til 3/4" slange
75,31 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj43 kr43 krKøb
2CS MEGASTORE DK45,21 kr84,21 krKøb
3Proshop DK48 kr87 krKøb
4Greenline55 kr55 krKøb
5Homeshop DK64 kr64 krKøb
6Vandslanger.dk69 kr69 krKøb
7CompletVVS69 kr69 krKøb
8BilligVVS DK71 kr71 krKøb
9EL-GROSSISTEN75,31 kr75,31 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4")

PriceData har fulgt prisen på Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") i 133 dage. Laveste pris i perioden er 37,6 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 49 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 45 kr.

Den nuværende pris på 43 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4"). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Gardena GARDENA Slangekobling 19 mm (3/4") de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202643 kr2,21 kr (5%)
7. maj 202645,21 kr3,79 kr (8%)
29. apr. 202649 kr4,9 kr (11%)
23. apr. 202644,1 kr1,9 kr (4%)
17. apr. 202646 kr
15. apr. 202646,76 kr1,24 kr (3%)
29. mar. 202648 kr4 kr (9%)
21. mar. 202644 kr4 kr (8%)
20. mar. 202648 kr4 kr (9%)
28. feb. 202644 kr6,4 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret