Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic

Lauritz KnudsenBelysningPremium stålmetallic finishTil professionel installation af kontakter og dataudtagEAN: 5703302096683

Premium elektrisk ramme fra Lauritz Knudsen til 3x1½ modul installationer. Stålmetallic finish med bred overlapning til professionel montering. Læs mere

Pris fra 128 krtil 225 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 126 kr 3. apr.

Sammenlign priser på FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 128 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic
128 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3x1,5 modul, metallic
129 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 3x1½ modul, stålmetallic
129 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3x1,5 modul, metallic
136 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3x1,5 modul, metallic
139 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 3x1,5 modul, Ståmetallic
139 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 3x1½m - stålmetallic
158,65 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 3x1½m - stålmetallic
158,65 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 3x1,5 modul, metallic
225 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK128 kr167 krKøb
2Greenline129 kr129 krKøb
3Proshop DK129 kr168 krKøb
4LavprisEl136 kr136 krKøb
5LampeGuru.dk139 kr139 krKøb
6LavprisVærktøj139 kr139 krKøb
7EL-GROSSISTEN158,65 kr158,65 krKøb
8EL-NETSALG158,65 kr158,65 krKøb
9BilligVVS DK225 kr225 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 Ramme 3x1½ modul vandret tripel, stålmetallic

Lauritz Knudsen

Premium elektrisk ramme fra Lauritz Knudsen til 3x1½ modul installationer. Stålmetallic finish med bred overlapning til professionel montering.

• FUGA ramme
• stålmetallic ramme
• Lauritz Knudsen ramme
• vandret tripel ramme
• elektrisk ramme
• kontakt ramme
• LK ramme
• Til professionel installation af kontakter og dataudtag
• Premium stålmetallic finish

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 er en premium elektrisk ramme fra Lauritz Knudsen designet til vandret tripel montering af 3x1½ modul indsatse. Med sin elegante stålmetallic finish og brede overlapning mellem dåse og ramme sikrer den professionel installation i moderne boliger og erhverv. Rammen passer perfekt til LK FUGA Softline serien og er kompatibel med indmuringsdåser og forfradåser. Den moderne design kombinerer funktionalitet med æstetik, hvilket gør den ideel til kontakter, dataudtag og antenneudtag. Produceret i Danmark med høj kvalitet og overholder IP20 beskyttelsesklasse for indendørs brug.

Specifikationer

Mål:90x163 mm
Farve:Stålmetallic
Standard:RoHS-direktivet
Materiale:PVC-fri og halogenfri
Montagetype:Vandret tripel
Kompatibilitet:LK FUGA indsatse
Kapslingsklasse:IP20
Modulstørrelse:3x1½ modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne ramme til alle typer dåser?

Rammen passer til indmuringsdåser og forfradåser, men ikke til Fuga Air dåser. Til Fuga Air skal du i stedet vælge LK IP20 dåse.

Hvor mange indsatse kan monteres i denne ramme?

Denne vandret tripel ramme kan rumme 3 stk. 1½ modul indsatse, f.eks. kombination af stikkontakt, dataudtag og antenneudtag.

Hvad betyder IP20 beskyttelsesklasse?

IP20 betyder beskyttelse mod faste genstande større end 12mm og er beregnet til indendørs brug i tørre miljøer.

Er rammen miljøvenlig?

Ja, rammen er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS-direktivet for miljøsikre materialer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic

PriceData har fulgt prisen på FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic i 147 dage. Laveste pris i perioden er 125 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 128 kr.

Den nuværende pris på 128 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for FUGA ramme Softline 63 1,5 modul vandret tripel, stålmetallic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026128 kr1 kr (1%)
30. maj 2026129 kr1 kr (1%)
26. maj 2026128 kr1 kr (1%)
22. maj 2026129 kr1 kr (1%)
21. maj 2026128 kr1 kr (1%)
20. maj 2026129 kr1 kr (1%)
15. maj 2026128 kr1 kr (1%)
14. maj 2026129 kr1 kr (1%)
13. maj 2026128 kr1 kr (1%)
11. maj 2026129 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret