Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid.

Lauritz KnudsenBelysningKlassisk design med afrundede kanterEl-installation og moderniseringEAN: 5703302096508

LK FUGA Softline 63 ramme i hvid til 1,5 modul. Klassisk design med afrundede kanter til professionel el-installation. Kompatibel med FUGA dåser og indsatse. Læs mere

Pris fra 31 krtil 49 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 18 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid. og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 31 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 1,5 modul, hvid
31 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
33,55 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 1,5 modul, hvid
34 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 1,5 modul, hvid
34 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 1,5 modul, hvid
34 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 1½ modul, hvid
35 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 1,5 modul, hvid
35 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 1,5 modul, hvid
36 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 1,5M Soft Hv
36,78 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 1,5m soft hv
37,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 1½m - hvid
38,59 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 1½m - hvid
38,59 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 Softline 1,5 modul, Hvid, AAK500D6015
43,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline 63 ramme, 1 modul, hvid
48 kr
Til butik
Gå til Music2you
TrustScore 5 ud af 54,8
LK FUGA Softline 63 ramme 1,5 modul - Hvid
49 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl31 kr31 krKøb
2CS MEGASTORE DK33,55 kr72,55 krKøb
3BilligVVS DK34 kr34 krKøb
4LampeGuru.dk34 kr34 krKøb
5LavprisVærktøj34 kr34 krKøb
6Proshop DK35 kr74 krKøb
7LavprisVVS35 kr35 krKøb
8Greenline36 kr36 krKøb
9Billigelogvvs.dk36,78 kr36,78 krKøb
10MaintainIt37,5 kr37,5 krKøb
11EL-GROSSISTEN38,59 kr38,59 krKøb
12EL-NETSALG38,59 kr38,59 krKøb
13vvsfittings.dk43,75 kr43,75 krKøb
14WATTOO.DK48 kr48 krKøb
15Music2you49 kr49 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline ramme 63, 1,5 modul, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Softline 63 ramme i hvid til 1,5 modul. Klassisk design med afrundede kanter til professionel el-installation. Kompatibel med FUGA dåser og indsatse.

• FUGA ramme
• el-ramme
• afbryder ramme
• stikkontakt ramme
• Lauritz Knudsen ramme
• LK ramme
• hvid ramme
• 1,5 modul ramme
• El-installation og modernisering
• Klassisk design med afrundede kanter

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er den klassiske løsning til el-installationer med elegant hvidt finish og afrundede kanter. Rammen fungerer som forbindelsesled mellem FUGA indsatser og FUGA dåser med bred overlapning for optimal montering. Designet til professionel brug i både private hjem og erhverv, hvor kvalitet og æstetik er afgørende. Med sin robuste konstruktion og præcise pasform sikrer rammen en holdbar installation, der lever op til danske el-standarder. Perfekt til modernisering af ældre installationer eller nye projekter, hvor du ønsker det klassiske FUGA look med moderne funktionalitet.

Specifikationer

Farve:Hvid
Serie:FUGA Softline 63
Design:Afrundede kanter
Standard:Danske el-standarder
Materiale:Høj kvalitets plast
Kompatibilitet:FUGA dåser og indsatser
Monteringstype:Klik-montering med indsats
Modulstørrelse:1,5 modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke FUGA dåser er rammen kompatibel med?

LK FUGA Softline 63 rammen er kompatibel med alle FUGA dåser inklusiv dåser til isætning forfra, indmuringsdåser, indstøbningsdåser og SV-dåser til lette skillevægge.

Hvordan monteres rammen?

Rammen klikkes sammen med FUGA indsatsen, hvorefter indsatsen fastsættes til dåsen. Dette giver bred overlapning mellem dåse og ramme for optimal montering.

Kan rammen bruges til at udskifte gamle gule rammer?

Ja, LK FUGA Softline 63 rammen er perfekt til at udskifte gamle gule rammer, der er blevet misfarvede over tid. Den giver et friskt, professionelt udseende.

Er rammen velegnet til professionel brug?

Ja, rammen er testet sammen med LK FUGA indsatser og dåser og lever op til danske el-standarder, hvilket gør den ideel til både professionelle og private installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid. i 146 dage. Laveste pris i perioden er 31 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 32 kr.

Den nuværende pris på 31 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 1,5 modul hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202631 kr3 kr (9%)
11. maj 202634 kr3 kr (10%)
24. apr. 202631 kr3 kr (9%)
23. apr. 202634 kr3 kr (10%)
2. mar. 202631 kr2 kr (6%)
1. mar. 202633 kr2 kr (6%)
7. feb. 202631 kr1 kr (3%)
6. feb. 202632 kr1 kr (3%)
1. feb. 202631 kr1 kr (3%)
31. jan. 202632 kr1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret