Gå til hovedindhold

FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå

FRITELMøblerEAN: 5410585410302
Pris fra 933 krtil 1.429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 496 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 810 kr 23. apr.

Sammenlign priser på FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 933 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
FRITEL Starter Fritureapparat 6liter Grå
933 kr
Til butik
FRITEL Starter Fritureapparat 6liter Grå billede

Produktinformation

Model, Fritel FR1355Duo, Effekt, 2200 W, Friture, Kapacitet Klik for info, 3 liter, Farve / Materiale, Rustfrit stål, Udvidet service Klik for info, 10 års garanti, Mærke, Fritel, Model: Fritel FR1355 Duo, Power: 2200 W, Frying capacity: 3 liters, Color/Material: Stainless steel, Extended service: 10-year warranty, Brand: Fritel, Number of people: 8, Width: 41 cm, Depth: 42 cm, Fryer type: Basket, Color: Gray, Warranty information: 10 years upon product registration, Non-slip feet: Yes, Height: 27.6 cm, Indicators: Yes, Capacity: 6 liters, Capacity information: 2 x 3 L, Material: Stainless steel, Max. temperature: 190 °C, Product type: Fryer, Power consumption: 4.4 kW, Safety features: Overheat protection, Cool Touch handle, Temperature range: From 150°C to 190°C, Dishwasher safe: Removable parts, Variable temperature: Yes, Weight: 6.3 kg.

Produktspecifikationer

Mærke: Fritel
Kategori: Airfryers & Friture
EAN: 5410585410302
Varenr.: C61044
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Frituregryde duo - FRITEL Starter FR 1355, 2 × 3 l, 4.400 W, grå
969 kr
Til butik
Frituregryde duo - FRITEL Starter FR 1355, 2 × 3 l, 4.400 W, grå billede

Produktinformation

FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - gråDen dobbelte frituregryde FRITEL FR1355 DUO! Ideel til en hurtig middag for hele familien eller til familiefester. Steg pommes frites og ostekroketter, kødboller, brochetter ... i hver sin kurv på samme tid. Eller under familiefesten kan du bage i begge sider på samme tid. FRITEL er klar til enhver fest, og du?GenereltAntal personer: 8Anti-skridfødder: JaFarve: GråFriturestegertype: KurvKapacitetsoplysninger: 2 x 3 LMaskinopvaskbar: Aftagelige deleMateriale: Stainless steelMax temperatur: 190 °CProdukttype: FritureapparatTemperaturinterval: Fra 150 °C til 190 °CVariabel temperatur: JaVolumen: 6 literIndstilliinger, styringerog indikatorerIndikatorer: JaDiverseSikkerhedsegenskaber: Beskyttelse mod overophedning, Cool Touch håndtagKraftStrømforbrug: 4.4 kWMål og vægtBredde: 41 cmDybde: 42 cmHøjde: 27.6 cmVægt: 6.3 kgProducentgarantiGarantibeskrivelse: 10 år med produktregistrering...

Produktspecifikationer

Mærke: FRITEL
Kategori: Køkkentilbehør
Vægt: 8.19g
EAN: 5410585410302
Varenr.: 1815197
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Frituregryde duo - FRITEL Starter FR 1355, 2 × 3 l, 4.400 W, grå
989 kr
Til butik
Frituregryde duo - FRITEL Starter FR 1355, 2 × 3 l, 4.400 W, grå billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: FRITEL
Kategori: Køkkentilbehør
Vægt: 8.19g
EAN: 5410585410302
Varenr.: 1815197
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FRITEL Starter Fritureapparat 6liter 4.4kW Grå
999 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå
1.380 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
FRITEL Starter Fritureapparat 6liter 4.4kW Grå
1.429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK933 kr1.002 krKøb
2Boligcenter DK969 kr969 krKøb
3Vivas DK989 kr1.058 krKøb
4CompuMail DK999 kr999 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.380 kr1.380 krKøb
6Ultrashop1.429 kr1.429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå

PriceData har fulgt prisen på FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 810 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 1.289 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 922 kr.

Den nuværende pris på 933 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for FRITEL Starter FR 1355 Duo - Fritureapparat - 6 liter - 4.4 kW - grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026933 kr53,05 kr (6%)
19. maj 2026879,95 kr10 kr (1%)
1. maj 2026869,95 kr52,95 kr (6%)
30. apr. 2026817 kr4 kr (0%)
28. apr. 2026813 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026814 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026815 kr2 kr (0%)
24. apr. 2026813 kr3 kr (0%)
23. apr. 2026810 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026811 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret