Gå til hovedindhold

Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703983
Pris fra 1.244 krtil 1.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 675 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1244 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Terra Graphite Mini Tower
1.244 kr
Til butik
Fractal Terra Graphite Mini Tower billede

Produktinformation

Fractal Terra Graphite Mini Tower - mITX, 1x 120 mm fan, Aluminum - Kabinetter/Barebone Mini/Micro/Nano tower

Produktspecifikationer

Kategori: Barebone
Artikel nr.: FD-C-TER1N-01
EAN: 7340172703983
Varenr.: 1246015
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Terra - Graphite - Kabinet - Ultra small form factor - Brun
1.337 kr
Til butik
Fractal Design Terra - Graphite - Kabinet - Ultra small form factor - Brun billede

Produktinformation

Minitower, Mini-ITX, uden strømforsyning - understøtter SFX-L strømforsyning (op til 130mm lang), front med 1 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 120mm radiator, max CPU køler højde: 77 mm, max grafikkortlængde: 32.2 cm, front panel: solid / lukket, side vindue: mesh, farve: grafit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-TER1N-01
EAN: 7340172703983
Varenr.: 3161293
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Terra - SFF - mini ITX (SFX / SFX-L) - grafit - USB
1.527 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun
1.552 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.244 kr1.244 krKøb
2Proshop DK1.337 kr1.337 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.527 kr1.527 krKøb
4CompuMail DK1.552 kr1.552 krKøb
5Ultrashop1.919 kr1.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.244 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.527 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.461 kr.

Den nuværende pris på 1.244 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Fractal Design Terra Ultralille formfaktor Mini ITX Strømforsyning Sort Brun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.244 kr143 kr (10%)
3. maj 20261.387 kr71 kr (5%)
2. maj 20261.458 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.459 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.460 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.461 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.462 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.463 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.465 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.466 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret