Gå til hovedindhold

Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk

Pris fra 999 krtil 1.599 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 600 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Scape Dark
-16%999 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fractal Design Scape Dark billede

Produktinformation

Trådløst gamingheadset designet til medrivende lyd og problemfri tilslutning. Det har specialindstillede drivere, ultralav latency 24-bit/96 kHz trådløs lyd og understøttelse af Bluetooth 5.3, hvilket gør det nemt for brugere at skifte mellem enheder. Den aftagelige mikrofon med flip-to-mute funktion og støjreduktion sikrer klar kommunikation under spil. Når det ikke er i brug, kan headsettet placeres på det magnetassisterede induktive opladningsstativ, som giver op til 40 timers kontinuerlig brug. Konfigurerbart uden software Designet med både ydeevne og komfort for øje, har Scape Light memory foam ørepuder, en let ramme og intuitive kontroller til EQ-modes, ambient belysning og medieafspilning. Brugere kan tilpasse ambient belysning og lydindstillinger via Adjust Pro, et browserbaseret konfigurationsværktøj, der ikke kræver ekstra software. Headsettets skandinavisk-inspirerede design, med blødt stof, skulpturerede linjer og ridsebestandige metallegerings-accenter, giver et raffineret udseende, der supplerer dets robuste funktionalitet. Dette er den sorte/mørke variant.

Produktspecifikationer

Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: FD-HS-SCA1-01
EAN: 7340172707950
Varenr.: 3369916
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Scape Trådløs Kablet Høretelefoner Sort
1.174 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Design Scape trådløst gamingheadset (sort)
-3%1.189 kr
Før 1.231 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk
1.373 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Scape Trådløs Kablet Høretelefoner Sort
1.439 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design Scape Mono Sort
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fractal Design Scape Dark Headset
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr999 krKøb
2CompuMail DK1.174 kr1.174 krKøb
3Komplett DK1.189 kr1.189 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.373 kr1.373 krKøb
5Ultrashop1.439 kr1.439 krKøb
6Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb
7Shark Gaming DK1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.373 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Fractal Design Scape - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - USB-C - mørk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026999 kr125 kr (11%)
28. apr. 20261.124 kr65 kr (5%)
26. apr. 20261.189 kr42 kr (3%)
25. apr. 20261.231 kr9 kr (1%)
24. apr. 20261.222 kr6 kr (0%)
23. apr. 20261.228 kr6 kr (0%)
18. apr. 20261.222 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.223 kr26 kr (2%)
14. apr. 20261.249 kr26 kr (2%)
11. apr. 20261.223 kr49 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret