Gå til hovedindhold

Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg

Fractal DesignGamepadsEAN: 7340172706694
Pris fra 3.128 krtil 4.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.691 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.549 kr 23. maj

Sammenlign priser på Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3128 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Refine Grå
3.128 kr
Til butik
Fractal Design Refine Grå billede

Produktinformation

Fractal Design Refine - Spillestol - ergonomisk - lænestol - armstøtter - T-formet - vippe - glasfiberforstærket polypropylen/nylon - let

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-CH-RE1M-02
EAN: 7340172706694
Varenr.: 1002380205
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg
3.275 kr
Til butik
Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg billede

Produktinformation

High-end gamingstol med moderne udseende, velegnet til personer med en højde mellem 165 - 200 cm, op til 125 kg, hjulløse 65mm bløde PU-hjul, 2:1 ryg/sæde tiltforhold, 4D armlæn, 120mm klasse 4 gasløft Design og Ergonomi: Stolen har et slankt skandinavisk design tilgængeligt i lyse og mørke farver, med ergonomiske elementer som en Syncho-tilt mekanisme, justerbar sædehøjde og dybde, og en aftagelig nakkestøtte med memory foam polstring. Tilpasningsbar Komfort: Den inkluderer justerbar lændestøtte, låsbare tiltpositioner med justerbar spænding, og fire-retnings armlæn med blød skumpolstring, hvilket sikrer personlig komfort og støtte. Holdbarhed og Kvalitet: Bygget med en glasfiberforstærket ramme, klasse 4 kraftig gasløft, BIFMA X5.1 kompatibilitet, og et valg af åndbart mesh eller premium Alcantara® polstring, tilbyder stolen høj holdbarhed og leveres med tre års garanti på bløde dele og fem års garanti på andre dele.

Produktspecifikationer

Kategori: Gamer Stol
Artikel nr.: FD-CH-RE1M-02
EAN: 7340172706694
Varenr.: 3267465
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Design Refine Mesh Light gamingstol (lys grå)
3.461 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Refine Grå
4.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gamerstol Fractal Design Refine Mesh Light - hvid
4.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gamerstol Fractal Design Refine Mesh Light - hvid
4.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.128 kr3.128 krKøb
2Proshop DK3.275 kr3.275 krKøb
3Komplett DK3.461 kr3.461 krKøb
4Ultrashop4.159 kr4.159 krKøb
5Boligcenter DK4.799 kr4.799 krKøb
6Vivas DK4.819 kr6.118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.549 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 3.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.314 kr.

Den nuværende pris på 3.128 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Fractal Design Refine Mesh Light Gamer Stol - Lysegrå - Mesh - 123 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.128 kr15 kr (0%)
30. maj 20263.113 kr4 kr (0%)
29. maj 20263.117 kr144 kr (4%)
28. maj 20263.261 kr712 kr (28%)
23. maj 20262.549 kr603 kr (19%)
22. maj 20263.152 kr44 kr (1%)
20. maj 20263.108 kr164 kr (5%)
19. maj 20263.272 kr134 kr (4%)
5. maj 20263.406 kr44 kr (1%)
29. apr. 20263.450 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret