Gå til hovedindhold

Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172703921
Pris fra 846 krtil 1.042 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 196 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 734 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 846 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Mood lysegrå
846 kr
Til butik
Fractal Design Mood lysegrå billede

Produktinformation

Mood er designet til at strømline gamingstationen med et, et look, der harmonerer med moderne spilleres hjem. Den har et minimalt fodaftryk og et slankt ydre af stof, krop, som kan skubbes af for at give fuld adgang til opbygningen. Indeni,, Mood en kraftig 180 mm blæser i toppen, som bevæger, flytter luft op gennem den søjleformede krop for at hjælpe med at holde, komponenterne forbliver kølige. Den kan også pænt skjule et 325 mm, grafikkort, så brugerne kan integrere en pc, der tilbyder, en fuld spiloplevelse problemfrit i deres hjem. Nøglefunktioner Et kabinet med lav volumen og et minimalt fodaftryk takket være det pladsbesparende søjledesignformat. Fremstillet af åndbart stof i en ren form og farvepalet, der er designet til at harmonere med dit hjem. Vælg et grafikkort på op til 325 mm i længden, og tilslut det med det medfølgende PCIe 4.0 riser-kabel. Nyd effektiv køling med den medfølgende 180 mm Dynamic-blæser, som flytter luft op gennem kabinettet. Tag bagpanelet ud, og skub blot det stofbeklædte kabinet af for at få fuld adgang til dit byggeri. Kompatibel med radiatorer på op til 280 mm til mere ambitiøse kølebygninger eller CPU-luftkølere på op til 114 mm i højden. Start op og tilslut ubesværet med et frontvendt I/O-panel, der inkluderer en USB Type C 20 Gbps-port. Det udvendige panel kan fjernes uden brug af værktøj, og der er en række fastgørelsespunkter indvendigt til nem kabelføring. Inkluderer to tilgængelige 2,5" drevbeslag med boldfangere og et beslag til et 3,5" drev. Inkluderer et aftageligt, magnetfastgjort støvfilter. Generelt, Model, PC, Formfaktor, Mini-ITX, Vinduesside, Nej, Kompatibilitet med bundkort, Mini-ITX, Blæserstyring, Nej, Lagringsplads, 5.25" slots, 0 stk. 3.5" drevbakker, 1 stk. 2.5" drevbakker, 2 stk. Vandkøling, Radiator foran (maks.), 280 mm, Radiator bagpå (maks.), 0 mm, Radiator top (maks.), 0 mm, Dimensioner og vægt, Maks. længde GPU, 325 mm, Maks. længde PSU, 130 mm, Maks. højde CPU-køler, 114 mm, Bredde, 303 mm, Højde, 580 mm, Dybde, 287 mm, Nettovægt, 5.9 kg, Yderligere information, Farve, Grå, Info om emballage, Emballagens størrelse, 303 x 287 x 580 mm, Emballagens vægt, 5.90 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
EAN: 7340172703921
Varenr.: C79990
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic
868 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Mood Lille formfaktor Mini ITX Ingen strømforsyning Grå
869 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mini-ITX kabinet Fractal Design Mood, lille formfaktor, lysegrå
-34%879 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mini-ITX kabinet Fractal Design Mood, lille formfaktor, lysegrå
-33%899 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Mood Lille formfaktor Mini ITX Ingen strømforsyning Grå
979 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Mood Light Gray - Kabinet - Minitower - Grå
1.042 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK846 kr915 krKøb
2CS MEGASTORE DK868 kr907 krKøb
3CompuMail DK869 kr869 krKøb
4Boligcenter DK879 kr879 krKøb
5Vivas DK899 kr968 krKøb
6Ultrashop979 kr979 krKøb
7Proshop DK1.042 kr1.042 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic i 184 dage. Laveste pris i perioden er 734 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 1.098 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 902 kr.

Den nuværende pris på 846 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Fractal Design Mood - PC-etui - mini ITX - ingen strømforsyning (SFX / SFX-L) - lysegrå - USB/Audio/Mic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026846 kr1 kr (0%)
30. maj 2026845 kr3 kr (0%)
29. maj 2026848 kr2 kr (0%)
28. maj 2026850 kr2 kr (0%)
25. maj 2026848 kr4 kr (0%)
23. maj 2026852 kr1 kr (0%)
22. maj 2026853 kr1 kr (0%)
21. maj 2026852 kr68 kr (9%)
19. maj 2026784 kr1 kr (0%)
18. maj 2026783 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret