Gå til hovedindhold

Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA

Pris fra 100 krtil 137 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99 kr 13. maj

Sammenlign priser på Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 100 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Dynamic X2 GP14 Fan 1-pack Sort 140 mm
100 kr
Til butik
Fractal Design Dynamic X2 GP14 Fan 1-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

Fractal Design Dynamic X2 GP14 - Indsats med blæser - 140 mm - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-FAN-DYN-X2-GP14-BK
EAN: 7350041084396
Varenr.: 991548678
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA
129 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140 mm sort
137 kr
Til butik
Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140 mm sort billede

Produktinformation

**En ægte universalblæser med fremragende luftgennemstrømning og en enestående forventet levetid på 100.000 timer takket være LLS-lejet (Long Life Sleeve), **, LLS-lejer af høj kvalitet giver langvarig pålidelighed, Modafbalanceret magnet reducerer aksial spænding på lejet, Optimeret ventilatorgeometri afbalancerer luftstrøm og statisk tryk, Luftgennemstrømning, 68.4 cfm, Generelt, Strømstik, 3-benet, Blæserstørrelse, 140 mm, Støjniveau, 18.9 dB, Luftgennemstrømning, 68.4 cfm, Statisk tryk, 0.71 mmH2O, OMDREJNINGSTAL, 1.000 omdrejninger pr. minut, Enheder pr. pakke, 1 stk, Information om emballage, Emballagens størrelse, 205 x 144 x 30 mm, Emballagens vægt, 190 g, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Blæser
EAN: 7350041084396
Varenr.: C79707

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK100 kr100 krKøb
2Proshop DK129 kr168 krKøb
3Teknikproffset DK137 kr186 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 100 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Fractal Design Fan Dynamic X2 GP-14 - Kabinet køler - 140mm - Sort - 18 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026100 kr1 kr (1%)
22. maj 2026101 kr1 kr (1%)
20. maj 2026100 kr1 kr (1%)
13. maj 202699 kr1 kr (1%)
12. maj 2026100 kr1 kr (1%)
10. maj 202699 kr3 kr (3%)
2. maj 2026102 kr2 kr (2%)
1. maj 2026100 kr1 kr (1%)
30. apr. 202699 kr1 kr (1%)
26. apr. 2026100 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret