Gå til hovedindhold

Hensel Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort

HenselBelysningEAN: 4012591134398
Pris fra 74,74 krtil 128 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 53,26 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 70 kr 23. maj

Sammenlign priser på Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74.74 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FORGRENINGSDÅSE 0,75-2,5 MM² 93X93X62
74,74 kr
Til butik
FORGRENINGSDÅSE 0,75-2,5 MM² 93X93X62 billede

Produktinformation

Hensel forgreningsdåse Klemme med 2 tilslutningsenheder pr pol. 5-pol, pr pol 8 x 0,75 mm² f, 6 x 1,5 mm² r / f, 4 x 2,5 mm² r / f, 2 x 4 mm² r / f. Med integrerede elastiske membraner, som kan fjernes, hvis man ønsker forskruninger med en kabelindgang i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 4012591134398
Varenr.: 15845374198095
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort
83 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hensel DK0202B membrandåse, 93x93 mm, sort
83,8 kr
Til butik
Hensel DK0202B membrandåse, 93x93 mm, sort billede

Produktinformation

Forgreningsdåse fra Hensel til udendørs montage DK-serien af forgreningsdåser fra Hensel er designet til udendørs kabelinstallationer. De er udviklet i holdbart polypropylen, til mange års brug. Dåsen er beregnet til overflademontering til eksempelvis lam...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hensel
Kategori: Forgreningsmateriel
Farve: black
Størrelse: 93x93x62mm
EAN: 4012591134398
Varenr.: 8821103984
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hensel DK0202B membrandåse, 93x93 mm, sort
85 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hensel DK0202B membrandåse 93x93 mm i sort
95 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Forgreningsdse, 0,75-2,5 mm, 93x93x62 mm, sort - Hensel
128 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN74,74 kr74,74 krKøb
2CS MEGASTORE DK83 kr122 krKøb
3Greenline83,8 kr83,8 krKøb
4BilligVVS DK85 kr85 krKøb
5LavprisVVS95 kr95 krKøb
6WATTOO.DK128 kr128 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort

PriceData har fulgt prisen på Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort i 147 dage. Laveste pris i perioden er 52 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 128 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 78 kr.

Den nuværende pris på 74,74 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Forgreningsdåse DK0202B 0,75-2,5 mm², 93 x 93 x 62 mm, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202674,74 kr4,74 kr (7%)
23. maj 202670 kr4,74 kr (6%)
18. maj 202674,74 kr4,74 kr (7%)
14. maj 202670 kr4,74 kr (6%)
13. maj 202674,74 kr4,74 kr (7%)
12. maj 202670 kr4,74 kr (6%)
11. maj 202674,74 kr4,74 kr (7%)
24. apr. 202670 kr9 kr (11%)
18. apr. 202679 kr7,44 kr (9%)
15. apr. 202686,44 kr5,56 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret