Gå til hovedindhold

Elma FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone

ElmaElektronik – tilbehørMSX billedforbedringProfessionel termograferingEAN: 0812462024155

FLIR One Pro termokamera til Android med 160x120 pixel detektor og MSX teknologi. Perfekt til professionel termografering med VividIR billedoptimering. Læs mere

Pris fra 2.789 krtil 6.281,44 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 3.492,44 kr (56% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2789 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone
2.789 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FLIR One Pro - Android (USB-C) Termisk og visuelt lys kamerakombomodul
3.424 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Flir One Pro termisk kamera for Android USB C
3.643 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Termisk kamera Android - Flir One Pro
-14%3.699 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Termokamera til smartphone FLIR ONE Pro Android (USB-C) - sort
3.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Termokamera til smartphone FLIR ONE Pro Android (USB-C) - sort
3.819 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FLIR ONE Pro Termokamera 160x120 pixel for Android (USB-C)
3.878 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
FLIR ONE Pro Termokamera 160x120 pixel for Android (USB-C stik)
4.243,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FLIR ONE PRO FOR ANDROID USB-C
6.281,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.789 kr2.789 krKøb
2CompuMail DK3.424 kr3.424 krKøb
3LavprisEl3.643 kr3.643 krKøb
4Greenline3.699 kr3.699 krKøb
5Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
6Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb
7Proshop DK3.878 kr3.878 krKøb
8Globaltools.dk4.243,75 kr4.243,75 krKøb
9EL-GROSSISTEN6.281,44 kr6.281,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

FLIR One Pro termokamera til Android

Elma

FLIR One Pro termokamera til Android med 160x120 pixel detektor og MSX teknologi. Perfekt til professionel termografering med VividIR billedoptimering.

• termokamera
• varmekamera
• infrarød kamera
• flir
• termografering
• android termokamera
• usb-c termokamera
• Professionel termografering
• MSX billedforbedring

Beskrivelse

FLIR One Pro er et avanceret termokamera til Android smartphones med USB-C forbindelse. Med en 160x120 pixel infrarød detektor og VividIR billedoptimering leverer det professionel termografering direkte på din smartphone. Kameraet kombinerer termisk og visuelt billede med MSX teknologi for skarp billedkvalitet. Det har sit eget batteri der oplades via USB, så det ikke dræner din telefon. Perfekt til bygningsinspektioner, elektrisk fejlfinding og HVAC diagnostik. Justerbart stik passer til telefoner med covers. Temperaturområde -20°C til 400°C med ±3°C nøjagtighed. Leveres komplet med beskyttelseskappe, håndledsrem og USB-ladekabel.

Specifikationer

mål:68x34x14 mm
vægt:36,5 gram
garanti:2 år
teknologi:MSX, VividIR
batteritid:1 time
følsomhed:0,15°C
opløsning:160x120 pixel
forbindelse:USB-C
videoformat:H.264
nøjagtighed:±3°C eller ±5%
temperaturområde:-20°C til 400°C
opdateringsfrekvens:8,7Hz

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Virker det med alle Android telefoner?

Det virker med de fleste Android telefoner med USB-C stik. Tjek kompatibilitetslisten på producentens website.

Hvor længe holder batteriet?

Det indbyggede batteri holder cirka 1 time og oplades via USB uden at dræne telefonens batteri.

Hvad er forskellen på MSX og VividIR?

MSX kombinerer termisk og visuelt billede for skarphed, mens VividIR optimerer billedkvaliteten fra 160x120 detektoren.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone

PriceData har fulgt prisen på FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone i 163 dage. Laveste pris i perioden er 2.789 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 3.889 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.407 kr.

Den nuværende pris på 2.789 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for FLIR One Pro - Android (USB-C) - Termisk og visuelt lys kamerakombomodul - kan sættes til smartphone de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.789 kr639 kr (19%)
28. maj 20263.428 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.427 kr8 kr (0%)
24. maj 20263.419 kr4 kr (0%)
23. maj 20263.415 kr3 kr (0%)
22. maj 20263.412 kr10 kr (0%)
18. maj 20263.422 kr2 kr (0%)
17. maj 20263.420 kr2 kr (0%)
16. maj 20263.418 kr1 kr (0%)
15. maj 20263.419 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret