Gå til hovedindhold

Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk

FiskarsHaveredskaberEAN: 6411501148001
Pris fra 408 krtil 629 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 378 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 408 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars SmartFit Telescopic Hedge Shear HS86
408 kr
Til butik
Fiskars SmartFit Telescopic Hedge Shear HS86 billede

Produktinformation

SmartFit™ hækkeklipper med teleskophåndtag HS86 er et fleksibelt værktøj, der tilpasser sig arbejdet. Med ergonomisk design, komfortabel pasform og smarte justeringsmuligheder bliver det noget af en forlængelse af dig selv. Takket være hækkeklipperens geniale teleskophåndtag kan du beskære både højt og lavt uden at skulle strække dig. - Beskær både høje og lave hække uden at skulle strække sig - Justerbar længde på håndtagene for optimal rækkevidde og arbejdsafstandÄllning - Letvægt, behagelig at bruge - Ergonomisk design...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Haekkeklipper
Artikel nr.: 114800
EAN: 6411501148001
Varenr.: 2795433
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk
415 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fiskars Häcksax HS86 Teleskop SmartFit
491 kr
Til butik
Fiskars Häcksax HS86 Teleskop SmartFit billede

Produktinformation

SmartFit™ häcksax med teleskopskaft HS86 är ett följsamt redskap som anpassar sig efter arbetet. Med ergonomisk design, skön passform och smarta inställningsmöjligheter blir den något av en förlängning av dig själv. Tack vare häcksaxens sinnrika teleskophandtag kan du beskära både högt och lågt utan att behöva sträcka dig.- Beskär både höga och låga häckar utan att behöva sträcka dig- Justerbar längd på handtagen för optimal räckvidd och arbetsställning- Låg vikt, bekväm att använda- Ergonomisk design.

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Haveværktøjer
EAN: 6411501148001
Varenr.: 38-43610
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Fiskars Smartfit Hækkesaks - 1013565
570 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hækklipper saks Fiskars 114800
609 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hækkesaks HS86 Teleskopisk SmartFit
-14%619 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hækklipper saks Fiskars 114800
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK408 kr447 krKøb
2CS MEGASTORE DK415 kr454 krKøb
3Teknikproffset DK491 kr550 krKøb
4Homeshop DK570 kr570 krKøb
5Boligcenter DK609 kr609 krKøb
6Estore DK619 kr619 krKøb
7Vivas DK629 kr708 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk

PriceData har fulgt prisen på Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk i 180 dage. Laveste pris i perioden er 378 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 432 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 406 kr.

Den nuværende pris på 408 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Fiskars SmartFit HS86 - Hæksaks - 67.5 - 92.5 cm - teleskopisk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026408 kr1 kr (0%)
9. maj 2026407 kr20 kr (5%)
7. maj 2026387 kr20 kr (5%)
2. maj 2026407 kr6 kr (1%)
27. apr. 2026401 kr13 kr (3%)
25. apr. 2026414 kr13 kr (3%)
18. apr. 2026401 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026402 kr17 kr (4%)
15. apr. 2026419 kr19 kr (5%)
11. apr. 2026400 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret