Gå til hovedindhold

Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ

FiskarsØkserEAN: 6411501701145
Pris fra 550 krtil 769 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 219 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 462 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 550 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars Norden splitting axe N12 1051144
550 kr
Til butik
Fiskars Norden splitting axe N12 1051144 billede

Produktinformation

Deleøkse, 50 cm, nøddetræ

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Haveredskaber
Artikel nr.: 1051144
EAN: 6411501701145
Varenr.: 3065323
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ
620 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Fiskars - Norden Splitting Axe N12 - Kløveøkse
659,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fiskars Norden spalteakse N12
672 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Økse Fiskars Norden N12 - kulstofstål, 52,6 cm
749 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Økse Fiskars Norden N12 - kulstofstål, 52,6 cm
769 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK550 kr589 krKøb
2CS MEGASTORE DK620 kr659 krKøb
3Gucca.dk659,95 kr659,95 krKøb
4Teknikproffset DK672 kr731 krKøb
5Boligcenter DK749 kr749 krKøb
6Vivas DK769 kr848 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ

PriceData har fulgt prisen på Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ i 179 dage. Laveste pris i perioden er 462 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 557 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 517 kr.

Den nuværende pris på 550 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Fiskars Norden N12 - Deleøkse - 50 cm - nøddetræ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026550 kr1 kr (0%)
21. maj 2026551 kr1 kr (0%)
19. maj 2026550 kr21 kr (4%)
17. maj 2026529 kr9 kr (2%)
16. maj 2026520 kr3 kr (1%)
15. maj 2026523 kr3 kr (1%)
14. maj 2026526 kr3 kr (1%)
13. maj 2026529 kr3 kr (1%)
12. maj 2026532 kr3 kr (1%)
11. maj 2026535 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret