Gå til hovedindhold

Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål

FiskarsKøkkenbestiksætEAN: 6424002011040
Pris fra 245 krtil 439 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 194 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 155 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 245 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars Hard Edge Santoku knife
245 kr
Til butik
Fiskars Hard Edge Santoku knife billede

Produktinformation

Santoku-kniv, 16.1 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Fiskars
Kategori: Koekkenredskaber
Artikel nr.: 1051761
EAN: 6424002011040
Varenr.: 3008496
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål
-38%249 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hard Edge Santoku-kniv
298 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Fiskars - Hard Edge Santoku Kniv - 16 Cm
299,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fiskars Santoku-kniv 16,1 cm - rustfrit stål, soft grip
419 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fiskars Santoku-kniv 16,1 cm - rustfrit stål, soft grip
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK245 kr284 krKøb
2KitchenTime DK249 kr298 krKøb
3CS MEGASTORE DK298 kr337 krKøb
4Gucca.dk299,95 kr299,95 krKøb
5Boligcenter DK419 kr419 krKøb
6Vivas DK439 kr518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål i 183 dage. Laveste pris i perioden er 155 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 212 kr.

Den nuværende pris på 245 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Fiskars Hard Edge santoku kokkekniv 16 cm Rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026245 kr10 kr (4%)
2. maj 2026235 kr10 kr (4%)
17. apr. 2026245 kr67 kr (38%)
10. apr. 2026178 kr1 kr (1%)
8. apr. 2026179 kr15 kr (8%)
2. apr. 2026194 kr39 kr (25%)
1. apr. 2026155 kr39 kr (20%)
26. mar. 2026194 kr1 kr (1%)
25. mar. 2026195 kr13 kr (6%)
22. mar. 2026208 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret