Gå til hovedindhold

Lauridsen Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton)

LauridsenDræn & kloakEAN: 4251295113586
Pris fra 323 krtil 349 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 309 kr 27. maj

Sammenlign priser på Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 323 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fernco kobling 110 mm plast - 100 mm beton
323 kr
Til butik
Fernco kobling 110 mm plast - 100 mm beton billede

Produktinformation

Fernco universelle koblinger anvendestil tæt samling af kloak-, dræn- og ventilationsrør i jord.Anvendes på alle glatte rør som beton, ler, stål, plast og på korrugerede rør som Terra, Optima, Pragma o.l. Kan også anvendes som overgangfra 110 mm plastrør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lauridsen
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 98-115/135-152mm
EAN: 4251295113586
Varenr.: 192545110
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton)
335 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton)
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS323 kr323 krKøb
2BilligVVS DK335 kr335 krKøb
3CompletVVS349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton)

PriceData har fulgt prisen på Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton) i 53 dage. Laveste pris i perioden er 309 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 385 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 328 kr.

Den nuværende pris på 323 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 135-152 mm (110 mm plast - 100 mm beton) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026323 kr12 kr (4%)
1. jun. 2026335 kr12 kr (4%)
30. maj 2026323 kr14 kr (5%)
27. maj 2026309 kr20 kr (6%)
26. maj 2026329 kr20 kr (6%)
10. maj 2026309 kr76 kr (20%)
9. maj 2026385 kr76 kr (25%)
11. apr. 2026309 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret