Gå til hovedindhold

Lauridsen Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler)

LauridsenHjem og haveEAN: 5711340002177
Pris fra 257 krtil 355 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 98 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 248 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 257 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Fernco Kobling, 98-115/120-136 mm, 110 mm til ler, i jord
257 kr
Til butik
Fernco Kobling, 98-115/120-136 mm, 110 mm til ler, i jord billede

Produktspecifikationer

Mærke: Fernco
Kategori: WATTOO.DK Mrker Fernco
EAN: 5711340002177
Varenr.: 192545060
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fernco 98-115/120-136 mm kobling 110 mm til ler 10 cm, i jord
267,04 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Fernco rørkobling 98-115x120-136mm, L920-2
277 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler)
279 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fernco kobling 110 mm plast - 100 mm lerrør
349 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler)
355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK257 kr257 krKøb
2EL-GROSSISTEN267,04 kr267,04 krKøb
3Elvvs.dk277 kr277 krKøb
4CompletVVS279 kr279 krKøb
5LavprisVVS349 kr349 krKøb
6BilligVVS DK355 kr355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler)

PriceData har fulgt prisen på Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler) i 162 dage. Laveste pris i perioden er 236 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 267,04 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 252 kr.

Den nuværende pris på 257 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 x 120-136 mm (110 mm plast - 100 mm ler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026257 kr10,04 kr (4%)
26. maj 2026267,04 kr10,04 kr (4%)
23. maj 2026257 kr2 kr (1%)
22. maj 2026259 kr2 kr (1%)
10. maj 2026257 kr2 kr (1%)
7. maj 2026259 kr2 kr (1%)
30. apr. 2026257 kr2 kr (1%)
29. apr. 2026259 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026257 kr3 kr (1%)
1. apr. 2026254 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret