Gå til hovedindhold

Lauridsen Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern)

LauridsenHjem og haveEAN: 5711340001538
Pris fra 209 krtil 415 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 206 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 200 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 209 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern)
209 kr
Til butik
Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) billede

Produktinformation

Fernco overgangsmanchet 98-115 mm Anvendes som overgang fra 110 mm plastrør til 110 mm støbejernsrør Anvendes på kloakrør rør i jord Syrefaste spændebånd

Produktspecifikationer

Mærke: Lauridsen
Kategori: Dræn & kloak
Farve: black
Størrelse: 98-115 mm
EAN: 5711340001538
Varenr.: 192545010
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fernco 98-115 mm kobling 110 mm til støbejern DN100, i jord
219,55 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern)
415 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS209 kr209 krKøb
2EL-GROSSISTEN219,55 kr219,55 krKøb
3BilligVVS DK415 kr415 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern)

PriceData har fulgt prisen på Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 193 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 209 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 98-115 mm (110 mm plast - 110 mm støbejern) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026209 kr6 kr (3%)
27. maj 2026203 kr16,55 kr (8%)
26. maj 2026219,55 kr16,55 kr (8%)
23. maj 2026203 kr16,55 kr (8%)
22. maj 2026219,55 kr16,55 kr (8%)
8. maj 2026203 kr56 kr (22%)
7. maj 2026259 kr56 kr (28%)
30. apr. 2026203 kr56 kr (22%)
29. apr. 2026259 kr56 kr (28%)
1. apr. 2026203 kr56 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret