Gå til hovedindhold

Lauridsen Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler)

LauridsenHjem og haveEAN: 5711340002078
Pris fra 427,49 krtil 1.075 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 647,51 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 414 kr 27. maj

Sammenlign priser på Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 427.49 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fernco 145-168/175-193 mm kobling 160 mm til ler 15 cm, i jord
427,49 kr
Til butik
Fernco 145-168/175-193 mm kobling 160 mm til ler 15 cm, i jord billede

Produktinformation

Fernco 145-168/175-193 mm kobling 160 mm til ler 15 cm, i jord

Produktspecifikationer

EAN: 5711340002078
Varenr.: 15843203318095
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler)
-19%439 kr
Før 545 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fernco kobling 160 mm plast - 150 mm lerrør
1.065 kr
Til butik
Fernco kobling 160 mm plast - 150 mm lerrør billede

Produktinformation

Fernco universelle koblinger anvendestil tæt samling af kloak-, dræn- og ventilationsrør i jord.Anvendes på alle glatte rør som beton, ler, stål, plast og på korrugerede rør som Terra, Optima, Pragma o.l. Kan også anvendes som overgangfra 160 mm plastrør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lauridsen
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 160mm
EAN: 5711340002078
Varenr.: 192545070
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler)
1.075 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN427,49 kr427,49 krKøb
2CompletVVS439 kr439 krKøb
3LavprisVVS1.065 kr1.065 krKøb
4BilligVVS DK1.075 kr1.075 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler)

PriceData har fulgt prisen på Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler) i 146 dage. Laveste pris i perioden er 393 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 427,49 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 427,49 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Fernco overgangsmanchet 145-168 x 175-193 mm (160 mm plast - 150 mm ler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026427,49 kr13,49 kr (3%)
27. maj 2026414 kr13,49 kr (3%)
26. maj 2026427,49 kr13,49 kr (3%)
23. maj 2026414 kr13,49 kr (3%)
22. maj 2026427,49 kr13,49 kr (3%)
8. maj 2026414 kr13,49 kr (3%)
7. maj 2026427,49 kr13,49 kr (3%)
30. apr. 2026414 kr13,49 kr (3%)
29. apr. 2026427,49 kr13,49 kr (3%)
15. mar. 2026414 kr13,49 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret