Gå til hovedindhold

Australian Bodycare Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk.

Australian BodycarePersonlig plejeKlinisk testet med Tea Tree OilIntimpleje for kvinderEAN: 5709455010071

Femigel fra Australian Bodycare med naturlig Tea Tree Oil. Klinisk testet intimgel der effektivt fjerner kløe, tørhed og irritation. 15 tuber á 7 ml. Læs mere

Pris fra 164 krtil 249,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 85,95 kr (34% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 118 kr 15. maj

Sammenlign priser på Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 164 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Australian Bodycare Femigel, 5x7,5 ml.
-25%164 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Australian Bodycare Femigel (15 x 7 ml)
-25%164,96 kr
Før 219,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Australian Bodycare Femigel 15 x 7,5 ml
-15%186 kr
Før 219,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Australian Bodycare Femigel - 15*7 ml
219,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Femigel 15x7 ml - 1 Pakke - Australian Bodycare
221 kr
Til butik
Gå til Australian Bodycare
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk.
249,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop164 kr164 krKøb
2Made4men Danmark164,96 kr164,96 krKøb
3NiceHair.dk186 kr186 krKøb
4Duft og Natur219,95 kr219,95 krKøb
5Økologisk-Supermarked221 kr221 krKøb
6Australian Bodycare249,95 kr249,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Australian Bodycare Femigel Intimgel 15 x 7 ml

Australian Bodycare

Femigel fra Australian Bodycare med naturlig Tea Tree Oil. Klinisk testet intimgel der effektivt fjerner kløe, tørhed og irritation. 15 tuber á 7 ml.

• intimgel
• tea tree oil gel
• femigel
• intimpleje
• kløe behandling
• tørhed lindring
• intimt ubehag
• Intimpleje for kvinder
• Klinisk testet med Tea Tree Oil

Beskrivelse

Australian Bodycare Femigel er en klinisk testet intimgel med naturlig Tea Tree Oil, der effektivt lindrer og forebygger intimt ubehag hos kvinder. Den vandbaserede formel er dermatologisk og gynækologisk testet og behandler kløe, tørhed, irritation og uønsket lugt i det ydre intimområde. Gelen er pH-tilpasset og hormonfri, hvilket gør den sikker til daglig brug. Hver pakke indeholder 15 praktiske enkeltdoserede tuber á 7 ml, perfekt til hygiejnisk anvendelse. Kliniske studier viser at 100% oplever lindring af kløe, mens 94% ser forbedring af tørhed og irritation. Ideel til kvinder der søger en naturlig og effektiv løsning på intime problemer.

Specifikationer

Type:Vandbaseret intimgel
Testet:Dermatologisk og gynækologisk
Indhold:15 tuber á 7 ml (105 ml total)
Egnethed:Udvortes brug på intimområdet
pH-værdi:Tilpasset intimområdet
Anvendelse:1-2 gange dagligt ved behov
Hovedingrediens:Naturlig Tea Tree Oil

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge Femigel?

Ved svære tilfælde bruges Femigel 1-2 gange dagligt. Ved milde symptomer er det nok at bruge gelen hver 2.-3. dag. Fortsæt indtil symptomerne er væk.

Er Femigel sikker at bruge hver dag?

Ja, Femigel er baseret på naturlige aktiver og er dermatologisk testet. Den kan bruges dagligt og er pH-tilpasset til intimområdet, så den er skånsom mod den følsomme hud.

Kan Femigel bruges under sex?

Ja, Femigel kan bruges i forbindelse med sex da den er vandbaseret og indeholder naturlige ingredienser. Den fungerer også som glidemiddel.

Hvordan ved jeg om Femigel virker for mig?

Kliniske studier viser at 100% oplever lindring af kløe, 94% ser forbedring af tørhed og irritation, og 88% oplever fjernelse af uønsket lugt. Australian Bodycare tilbyder 100% tilfredshedsgaranti.

Skal jeg bruge hele tuben på én gang?

Ja, hver tube á 7 ml er designet til engangsbrug for optimal hygiejne. Dette sikrer at produktet forbliver rent og effektivt ved hver anvendelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk.

PriceData har fulgt prisen på Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk. i 175 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 183,04 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 156 kr.

Den nuværende pris på 164 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 34% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Femigel til intim tørhed, kløe, svie og uønsket lugt — Intimgel mod intimt ubehag og irritation - 15 x 7 ml / 1 stk. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026164 kr
20. maj 2026164,96 kr46,96 kr (40%)
15. maj 2026118 kr4 kr (3%)
14. maj 2026122 kr33 kr (21%)
7. maj 2026155 kr33 kr (27%)
5. maj 2026122 kr61,04 kr (33%)
3. maj 2026183,04 kr61,04 kr (50%)
1. maj 2026122 kr27 kr (18%)
21. apr. 2026149 kr10 kr (6%)
20. apr. 2026159 kr10 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret