Gå til hovedindhold

Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele

Faber-CastellHåndarbejde og hobbyEAN: 4005401152200
Pris fra 155 krtil 174 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 19 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 109 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 155 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell Pitt graphite mat pencil 11 ass tin
155 kr
Til butik
Faber-Castell Pitt graphite mat pencil 11 ass tin billede

Produktinformation

Revolutionen inden for grafittegning! Grafitblyanter har altid givet et flimrende, skinnende lag. Afhængigt af den kreative persons præferencer er denne effekt enten dygtigt inkorporeret eller opfattes som forstyrrende. Den innovative Pitt Graphite Matt er specielt udviklet til at reducere lysrefleksioner på papiret og til at skabe maksimal dybdeeffekt ved at variere de forskellige hårdhedsgrader.

Produktspecifikationer

Kategori: Skrive og Tegnevaerktoejer
Artikel nr.: 115220
EAN: 4005401152200
Varenr.: 3295654
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pencil pitt graphite mat Faber-Castell 11 stk
159,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele
169,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Faber-Castell Sæt Pitt Graphite Matt tin (11 stk.) (115220)
174 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK155 kr194 krKøb
2Legekæden159,95 kr159,95 krKøb
3Gucca.dk169,95 kr169,95 krKøb
4Teknikproffset DK174 kr223 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele

PriceData har fulgt prisen på Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele i 181 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 159,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 136 kr.

Den nuværende pris på 155 kr er 14% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Faber-castell - Pitt Graphite Matt - Kulblyanter Sæt - 11 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026155 kr6 kr (4%)
1. jun. 2026149 kr6 kr (4%)
31. maj 2026155 kr6 kr (4%)
12. maj 2026149 kr10 kr (7%)
8. maj 2026139 kr20,95 kr (13%)
6. maj 2026159,95 kr30,95 kr (24%)
1. maj 2026129 kr30,95 kr (19%)
27. apr. 2026159,95 kr
23. apr. 2026159 kr21 kr (15%)
22. apr. 2026138 kr9 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret