Gå til hovedindhold

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat

Pris fra 324 krtil 469 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 299 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 324 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue SPF45 Wheat 3N2 35ml
-25%324 kr
Før 432 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue SPF45 Wheat 3N2 35ml billede

Produktinformation

Drevet af effektiv hudpleje fra Estée Lauder. Futurist Hydra Rescue SPF45 giver fuld dækning, åndbar, hudelskende makeup, der giver huden en glød i 12 timer.

Produktspecifikationer

Kategori: Foundation
Artikel nr.: PE0W380000
EAN: 0887167466760
Varenr.: 3204921
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 3N2 Wheat
-25%341,25 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 3N2 Wheat billede

Produktinformation

Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 3N2 Wheat er en foundation, der giver **den perfekte kombination af dækning og pleje**. Den har en let formel, som **føles åndbar på huden**, og giver **fuld dækning**, så alle skønhedsfejl,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Estee Lauder
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 0887167466760
Varenr.: 87109
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat
-21%358 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat billede

Produktinformation

Dækning + pleje: med kraften fra effektiv hudpleje fra Estée Lauder. Åndbar makeup, der giver fuld dækning, plejer huden og giver 12 timers strålende glød. Denne fugtgivende makeup er spækket med vores ionladede vand samt probiotika-teknologi og ekstrakt af chiafrø. Kliniske tests viser: LINDRER synlig rødme og irritation. BESKYTTER mod forurening med antioxidanter. FUGTER øjeblikkeligt og hele dagen. Denne lette formel med fuld dækning ensarter øjeblikkeligt hudtonen samt dækker rødme, mørke pletter og små skønhedsfejl. Redder huden med lindrende og udfyldende fugt. Det er makeup, der ser naturlig ud og oplyser huden med en øjeblikkelig strålende glød - som holder i 12 timer. Holder hele dagen. Bredspektret UVA-/UVB-beskyttelse. Ser perfekt og glat ud. Er farveægte. Fås i 2 nuancer. Fuld dækning. Fejlfri, strålende finish. FREMHÆVEDE INGREDIENSER Ekstrakt af chiafrø: nærende Probiotika-teknologi: lindrende Ionladet vand: fugtgivende Fakta om formlen: Frittørrende sprit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Foundation
Vægt: 69g
Artikel nr.: PE0W380000
EAN: 0887167466760
Varenr.: B060254
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Wheat 3N2 - 35 ml
430 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Whea
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK324 kr324 krKøb
2NiceHair.dk341,25 kr341,25 krKøb
3Bangerhead DK358 kr358 krKøb
4NordicFeel DK430 kr430 krKøb
5Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat

PriceData har fulgt prisen på Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat i 182 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 432 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 338 kr.

Den nuværende pris på 324 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 38 3N2 Wheat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026324 kr27 kr (8%)
17. maj 2026351 kr52 kr (13%)
9. maj 2026403 kr37 kr (10%)
8. maj 2026366 kr10 kr (3%)
5. maj 2026376 kr1 kr (0%)
4. maj 2026375 kr2 kr (1%)
3. maj 2026373 kr1 kr (0%)
2. maj 2026374 kr65 kr (21%)
22. apr. 2026309 kr15,26 kr (5%)
21. apr. 2026324,26 kr15,26 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret