Gå til hovedindhold

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny

Estée LauderFoundation og concealere12 timers holdbarhedDaglig makeup med hudplejeEAN: 0887167466753

Foundation med fuld dækning, fugtgivende formel og SPF45 solbeskyttelse. Giver naturlig glød og plejer huden med ionladet vand og probiotika. Læs mere

Pris fra 295 krtil 469 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 274 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 295 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 3W1 Tawny 35 ml
295 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny
-17%378 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Tawyny 3W1 - 35 ml
428 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Tawy
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK295 kr324 krKøb
2Bangerhead DK378 kr378 krKøb
3NordicFeel DK428 kr428 krKøb
4Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 3W1 Tawny 35 ml

Estée Lauder

Foundation med fuld dækning, fugtgivende formel og SPF45 solbeskyttelse. Giver naturlig glød og plejer huden med ionladet vand og probiotika.

• foundation med SPF
• fugtgivende foundation
• Estée Lauder makeup
• strålende foundation
• makeup med solbeskyttelse
• hudplejende foundation
• Daglig makeup med hudpleje
• 12 timers holdbarhed

Beskrivelse

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue SPF45 3W1 Tawny er en revolutionerende foundation der kombinerer fuld dækning med intensiv hudpleje. Den lette, åndbare formel indeholder ionladet vand, probiotika-teknologi og nærende chiafrøekstrakt som fugter og lindrer huden. Med SPF45 beskyttelse mod UVA/UVB stråler giver den en naturlig, strålende finish der holder i 12 timer. Formlen camouflerer skønhedsfejl, mørke pletter og rødme mens den plejer huden med antioxidanter og beskytter mod miljøforurening. Perfekt til kvinder der ønsker fejlfri makeup med hudplejende egenskaber og solbeskyttelse i ét produkt.

Specifikationer

SPF:45
Finish:Strålende
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:35 ml
Dækning:Fuld dækning
Holdbarhed:12 timer
Solbeskyttelse:Bredspektret UVA/UVB
Særlige ingredienser:Ionladet vand, probiotika-teknologi, chiafrøekstrakt

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder denne foundation på huden?

Futurist Hydra Rescue giver 12 timers holdbarhed med strålende finish, takket være den avancerede formel der både plejer og fastholder makeup.

Er den egnet til tør hud?

Ja, foundationen er specielt formuleret med ionladet vand og probiotika-teknologi der fugter huden hele dagen, hvilket gør den ideel til tør og normal hud.

Kan den bruges i stedet for solcreme?

Med SPF45 bredspektret beskyttelse giver den god solbeskyttelse til daglig brug, men til intensive solaktiviteter anbefales supplerende solcreme.

Hvordan påføres produktet bedst?

Ryst tuben grundigt og påfør på ren hud med foundation pensel, beauty blender eller fingrene. Start i midten af ansigtet og arbejd udad for jævn fordeling.

Indeholder den skadelige kemikalier?

Foundationen er formuleret uden udtørrende alkohol og indeholder hudplejende ingredienser som chiafrøekstrakt og probiotika for optimal hudkomfort.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny

PriceData har fulgt prisen på Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny i 176 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 283 kr.

Den nuværende pris på 295 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 37 3W1 Tawny de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026295 kr21 kr (8%)
30. apr. 2026274 kr2 kr (1%)
28. apr. 2026276 kr19 kr (6%)
22. apr. 2026295 kr19 kr (7%)
16. apr. 2026276 kr19 kr (6%)
11. apr. 2026295 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026294 kr1 kr (0%)
24. feb. 2026295 kr1,31 kr (0%)
22. feb. 2026293,69 kr1,31 kr (0%)
17. feb. 2026295 kr19,95 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret