Gå til hovedindhold

Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens

EpsonProjektor – tilbehørEAN: 8715946670867
Pris fra 8.196 krtil 12.179 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.983 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.946 kr 30. maj

Sammenlign priser på Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8196 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Epson EH-TW7000 4K PRO-UHD projektor
8.196 kr
Til butik
Epson EH-TW7000 4K PRO-UHD projektor billede

Produktinformation

Opgrader din underholdning, Denne 4K PRO-UHD-projektor leverer avancerede funktioner til en overkommelig pris. Du kan nyde det nyeste 4K-indhold med overlegen billedkvalitet og en skærm, der når op til 500. Det er nemt at justere billedet ved hjælp af objektivskift, optisk zoom og keystone-korrektion. Nyd 4K-indhold, og tilslut streaming-enheder, Blu-ray-afspillere, spilkonsoller og meget mere via HDMI-portene. Det komplette billede, Oplev klare, levende farver med denne prisvenlige 4K PRO-UHD-projektor. Ved at levere et lige højt hvidt og farvet lysoutput på 3.000 lumen opnår den både en høj lysstyrke og intense farver. Det høje kontrastforhold på 40.000:1 giver dybe sorte nuancer og klart definerede skygger, og frame interpolation giver skarpere billeder i hurtige bevægelser. Den store skærmoplevelse, Føl dig opslugt af din hjemmeunderholdning med en engagerende storskærmsoplevelse. Denne projektor kan skabe en skærmstørrelse på op til 500, kan afspille 2D- og 3D-indhold og har støjreducerende teknologi. Lens shift, zoom og keystone-korrektion sikrer, at dit billede er præcis, hvor du vil have det. Stream nemt indhold, Du kan tilslutte og afspille 4K-indhold ved at sætte en streamingenhed bag på projektoren, så den er klar til brug med et øjebliks varsel. Du kan også vise 4K-indhold fra en spillekonsol, set-top-boks, Blu-ray-afspiller, tablet eller anden enhed via de to HDMI-porte. Opret trådløs forbindelse til din lyd via SCMS-T-understøttet Bluetooth. Nyd op til syv års film, Se en film hver dag på det store lærred i de næste syv år takket være den utroligt lange lampelevetid, der minimerer udskiftninger. Epson projektorer er kendt for deres pålidelighed, så du behøver ikke bekymre dig om at gå glip af et minut af din yndlingsfilm, dit spil eller dit program. 4K PRO-UHD giver skarpe, klare billeder: Se native 4K og opskalér ikke-4K-indhold, Let at sætte op og få adgang til indhold: Stream indhold ved at tilslutte enheder til en af de to HDMI-porte, Høj kvalitet og til en overkommelig pris: Fleksible funktioner, der giver en 4K-oplevelse til en overkommelig pris, Engagerende oplevelse på storskærm: Få det bedste ud af film, sport og spil, Se en film om dagen i de næste 7 år: 5.000 timers levetid for lampen i Eco, Specifikationer: Strømforbrug, 368 Watt, 280 Watt (økonomi), 0,5 Watt (standby), strømforbrug i tændt tilstand som defineret i JBMS-84 323 Watt, Forsyningsspænding, AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 Hz, Produktets dimensioner, 410 x 310 x 157 mm (bredde x dybde x højde), Produktets vægt, 6.6 kg, Støjniveau, Normal: 32 dB (A) - Økonomi: 24 dB (A), Understøttet temperatur, Drift 5° C - 30° C, Opbevaring -10° C - 60° C, Understøttet luftfugtighed, Drift 20 % - 80 %, opbevaring 10 % - 90, Hvis projektoren er ophængt i et loft eller vægbeslag og installeret i et miljø med kraftig olierøg eller steder, hvor olier eller kemikalier fordamper, steder, hvor der bruges meget røg eller bobler til iscenesættelse af begivenheder, eller hvor der ofte brændes aromaolier, kan det gøre visse dele af vores produkter modtagelige for en materialenedbrydning, som med tiden kan gå i stykker og få projektoren til at falde ned fra loftet. Hvis du er bekymret for det miljø, din projektor er installeret i, eller hvis du har andre spørgsmål, bedes du kontakte vores supportafdeling, som kan hjælpe dig. Valgmuligheder, Luftfilter ELPAF38, MB22 loftsmontering, trådløs LAN-enhed, Hvad er der i kassen, Hovedenhed, strømkabel, fjernbetjening inkl. batterier, brugervejledningssæt, Rumtype/anvendelse, 4K-gaming, 4K-streaming, hjemmebiograf, sport, tv og bokse, Placering, Loftsmonteret, skrivebord, EU strømstik, EAN: 8715946670867 / V11H961040, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Projektorer og tilbehør
EAN: 8715946670867
Varenr.: D14329
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens
8.723 kr
Til butik
Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens billede

Produktinformation

Projektor Epson EH-TW7000 leverer 4K PRO-UHD (3840 x 2160) projektion med 3000 ANSI lumen lysstyrke, 40.000:1 dynamisk kontrast og 2D/3D-afspilning med frame interpolation. Udviklet som en 3LCD-hjemmeunderholdningsprojektor til en medrivende storskærmsoplevelse understøtter den billeder op til 500" og tilbyder lens shift, zoom og keystone-korrektion, så du kan placere billedet præcist, hvor du vil, samt nem tilslutning til film, gaming og streaming. 3000 lumen lysstyrke for både hvidt og farvet lysudbytte 40.000:1 dynamisk kontrast for dybe sorte nuancer og tydelige skygge-detaljer Aktiv 3D-projektion (3D-briller sælges separat) 2 x HDMI til konsoller, set-top-bokse og Blu-ray-afspillere Bluetooth til trådløs forbindelse til soundbars Nyd levende farver, fleksibel opsætning og enkle forbindelser til en skarp, biograflignende oplevelse derhjemme.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Projektor
Artikel nr.: V11H961040
EAN: 8715946670867
Varenr.: 2802334
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson EH-TW7000 3LCD-projektor 4K PRO-UHD HDMI
8.780 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
4K PRO-UHD, 3000 ansi, 40000:1, 2xHDMI
8.995 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Epson Eh-tw7000 4k Uhd
12.124 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Epson EH-TW7000 4K PRO-UHD projector
12.179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK8.196 kr8.265 krKøb
2Proshop DK8.723 kr8.723 krKøb
3CompuMail DK8.780 kr8.780 krKøb
4Komplett DK8.995 kr8.995 krKøb
5Dustin DK12.124 kr12.210,25 krKøb
6Ultrashop12.179 kr12.179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens

PriceData har fulgt prisen på Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens i 177 dage. Laveste pris i perioden er 6.946 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 9.355 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.499 kr.

Den nuværende pris på 8.196 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Epson Projektor EH-TW7000 - 3840 x 2160 - 3000 ANSI lumens de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20268.196 kr1.250 kr (18%)
30. maj 20266.946 kr1.250 kr (15%)
20. maj 20268.196 kr108 kr (1%)
18. maj 20268.304 kr100 kr (1%)
15. maj 20268.404 kr235 kr (3%)
13. maj 20268.169 kr1 kr (0%)
12. maj 20268.170 kr37 kr (0%)
9. maj 20268.207 kr107 kr (1%)
8. maj 20268.314 kr37 kr (0%)
6. maj 20268.351 kr73 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret