Gå til hovedindhold

Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A

EpsonTonere og inkjetpatroner1100 siders kapacitetProfessionel udskrivningEAN: 8715946672205

Epson 405XL Cyan blækpatron med høj kapacitet til 1100 sider. Original kvalitet med skarpe farver til WF-3820DFW/WF-4820DFW printere. Køb hos danske forhandlere. Læs mere

Pris fra 159 krtil 599 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 440 kr (73% besparelse)

Sammenlign priser på Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
EPSON 405XL Cyan Kompatibel
159 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson 405XL - cyan - original - ink cartridge
216 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson 405XL Cyan 1100 sider Blæk C13T05H24010
250 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson 405XL Original Blækpatron - 14.7 ml - Cyan
252 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron Epson 405XL cyan - 14,7 ml - original
-16%279 kr
Før 332 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron Epson 405XL cyan - 14,7 ml - original
-15%299 kr
Før 352 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
EPSON Blæk C13T05H24010 405XL Suitcase Cyan
-14%301 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Epson 405XL Cyan 1100 sider Blæk C13T05H24010
319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Epson Blæk Cyan 405xl 14.7ml
369 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A
599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk159 kr159 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3CompuMail DK250 kr250 krKøb
4CS MEGASTORE DK252 kr291 krKøb
5Boligcenter DK279 kr279 krKøb
6Vivas DK299 kr368 krKøb
7Teknikproffset DK301 kr350 krKøb
8Ultrashop319 kr319 krKøb
9Dustin DK369 kr455,25 krKøb
10InkClub DK599 kr599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Epson 405XL Cyan Blækpatron 1100 sider

Epson

Epson 405XL Cyan blækpatron med høj kapacitet til 1100 sider. Original kvalitet med skarpe farver til WF-3820DFW/WF-4820DFW printere. Køb hos danske forhandlere.

• blækpatron
• printerpatron
• cyan blæk
• 405XL
• Epson blæk
• WorkForce Pro blæk
• højkapacitets blæk
• Professionel udskrivning
• 1100 siders kapacitet

Beskrivelse

Epson 405XL Cyan er en original højkapacitets blækpatron fra Epson som leverer skarpe og levende cyan farver til op til 1100 sider. Med 14,7ml blækvolumen sikrer den længere udskriftsintervaller og pålidelig kvalitet. Patronen er designet til WorkForce Pro WF-3820DFW og WF-4820DFW printere og garanterer fremragende holdbarhed mod udtværing og falming. Med Epsons avancerede blækteknologi får du præcise farvegengivelse og minimalt spild, hvilket gør den ideel til både professionelle dokumenter og farverige fotos. Original Epson kvalitet sikrer optimal ydeevne og beskytter din printer mod skader.

Specifikationer

Type:Original højkapacitet
Farve:Cyan
Vægt:0,038 kg
Kapacitet:1100 sider
Varenummer:C13T05H24010
Blækvolumen:14,7 ml
Kompatibilitet:WF-3820DFW/WF-4820DFW/WorkForce Pro
Pakkedimensioner:14,175 x 9,7 x 3 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange sider kan jeg udskrive med Epson 405XL Cyan?

Epson 405XL Cyan kan udskrive op til 1100 sider ved 5% dækning, hvilket gør den til en økonomisk løsning for store udskriftsjobs.

Hvilke printere er kompatible med Epson 405XL Cyan?

Patronen passer til Epson WorkForce Pro WF-3820DFW, WF-4820DFW og andre WorkForce Pro modeller. Kontroller altid din printers model før køb.

Hvad er forskellen mellem original og kompatibel Epson 405XL?

Original Epson 405XL garanterer bedste kvalitet, længere holdbarhed og beskytter din printer. Kompatible versioner er billigere men kan have lavere kvalitet.

Hvor længe holder Epson 405XL blækpatronen?

Ubrugte patroner holder i 2-3 år ved korrekt opbevaring. Når den er installeret, anbefales regelmæssig brug for at undgå indtørring af blækket.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A i 176 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Epson Epson 405XL Blækpatron Cyan T05H2 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. feb. 2026159 kr56 kr (26%)
6. feb. 2026215 kr56 kr (35%)
23. dec. 2025159 kr60 kr (27%)
22. dec. 2025219 kr60 kr (38%)
10. dec. 2025159 kr60 kr (27%)
9. dec. 2025219 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret