Gå til hovedindhold

Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort

Pris fra 2.158 krtil 3.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 961 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2158 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson EcoTank ET-2950 Blækprinter
2.158 kr
Til butik
Epson EcoTank ET-2950 Blækprinter billede

Produktinformation

Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Artikel nr.: C11CL41404
EAN: 8715946733050
Varenr.: 1003482760
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort
2.169 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-2950 Multifunktion - Farve - Blæk
2.199 kr
Til butik
Epson EcoTank ET-2950 Multifunktion - Farve - Blæk billede

Produktinformation

Multifunktionsprinter med efterfyldelige højkapacitetsblæktanke, Wi‑Fi og USB-tilslutning, og op til 4800 x 1200 dpi farveudskriftsopløsning. Den Epson EcoTank kombinerer PrecisionCore Heat‑Free blækprinterteknologi med et Ink Tank System og store påfyldningsflasker for at reducere driftsomkostningerne med omkring 95% samtidig med at påfyldninger holdes simple. Udskrivning: op til 15 sider/min (sort/hvid) / op til 8 sider/min (farve) Opløsning: op til 4800 x 1200 dpi Scanning: 1200 x 2400 dpi Tilslutning: Wi‑Fi (ac), USB, AirPrint Papirkapacitet: 100-arks indføringsbakke, 30-arks udgangsbakke Medfølgende blækkapacitet: sort op til 6.500 sider; cyan/magenta/gul op til 5.500 sider hver Lavt strømforbrug i drift og standby hjælper med at reducere driftsomkostninger og passer godt til hjemme- eller lillekontorindretninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Printer
Artikel nr.: C11CL41404
EAN: 8715946733050
Varenr.: 3405743
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Epson Epson EcoTank ET-2950 blækprinter
2.322 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-2950 inkjetprinter
2.326 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inkjet printer A4 - Epson EcoTank ET-2950 med Wi‑Fi
-14%3.099 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inkjet printer A4 - Epson EcoTank ET-2950 med Wi‑Fi
-14%3.119 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.158 kr2.158 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.169 kr2.169 krKøb
3Proshop DK2.199 kr2.199 krKøb
4Teknikproffset DK2.322 kr2.391 krKøb
5Komplett DK2.326 kr2.326 krKøb
6Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
7Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort

PriceData har fulgt prisen på Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort i 139 dage. Laveste pris i perioden er 1.999 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 2.220 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.175 kr.

Den nuværende pris på 2.158 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Epson EcoTank ET-2950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - A4/Letter (medie) - op til 15 spm (udskriver) - 100 ark - Wi-Fi(ac), USB - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.158 kr10 kr (0%)
25. apr. 20262.168 kr11 kr (1%)
24. apr. 20262.179 kr18 kr (1%)
23. apr. 20262.197 kr18 kr (1%)
8. apr. 20262.179 kr10 kr (0%)
10. mar. 20262.189 kr190 kr (10%)
24. feb. 20261.999 kr190 kr (9%)
3. feb. 20262.189 kr6 kr (0%)
2. feb. 20262.195 kr2 kr (0%)
1. feb. 20262.197 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret