Gå til hovedindhold

Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm

EltakoEludstyrEAN: 4010312109489
Pris fra 387 krtil 1.028,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 641,75 kr (62% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 387 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eltako 21100905, Lysdæmper, Monterbar, Knapper, Grå, Plast, IP20
387 kr
Til butik
Eltako 21100905, Lysdæmper, Monterbar, Knapper, Grå, Plast, IP20 billede

Produktspecifikationer

Mærke: eltako
Kategori: Øvrigt Tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 21100905
EAN: 4010312109489
Varenr.: 3335332
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lysdæmper Digital 400W 12-230Vuc
443,68 kr
Til butik
Lysdæmper Digital 400W 12-230Vuc billede

Produktinformation

Lysdæmpen kan anvendes til dæmpning af LED lyskilder iht. flg. link http://www.eltako.com/dimming_curve/LED_gb.pdf Det er kun tilladt at tilslutte 2 stk. jernkerne transformere pr. lysdæmper. Der må ikke laves funktion for afbrydelse af lasten på sekundær...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eltako
Kategori: Plumbing
EAN: 4010312109489
Varenr.: 8014637105474
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lysdæmper digital 400w 12-230vuc
461,25 kr
Til butik
Lysdæmper digital 400w 12-230vuc billede

Produktinformation

Lysdæmpen kan anvendes til dæmpning af LED lyskilder iht. flg. linkhttp://www.eltako.com/dimming_curve/LED_gb.pdfDet er kun tilladt at tilslutte 2 stk. jernkerne transformere pr. lysdæmper.Der må ikke laves funktion for afbrydelse af lasten på sekundærsid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eltako
Kategori: lysdæmper
Farve: blå
EAN: 4010312109489
Varenr.: 5467300021
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Eltako Lysdæmper Digital 400w 8-230vuc Led
471 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Eltako digital lysdmper 400W UNI (Ogs LED) / 8-230V
548 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Eltako lysdæmp digital 100W LED EUD12D-UC din-skin
981,36 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Eltako lysdæmp digital 100W LED EUD12D-UC din-skin
981,36 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Eltako Lysdæmper Digital Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm
1.028,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK387 kr426 krKøb
2Billigelogvvs.dk443,68 kr443,68 krKøb
3MaintainIt461,25 kr461,25 krKøb
4Elvvs.dk471 kr471 krKøb
5WATTOO.DK548 kr548 krKøb
6EL-GROSSISTEN981,36 kr981,36 krKøb
7EL-NETSALG981,36 kr981,36 krKøb
8vvsfittings.dk1.028,75 kr1.028,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm

PriceData har fulgt prisen på Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm i 185 dage. Laveste pris i perioden er 383 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 392 kr.

Den nuværende pris på 387 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Eltako Lysdæmper Digital - Universal 400W 8-230V AC/DC, DIN-Skinne, bredde 18 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. apr. 2026387 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026388 kr8 kr (2%)
21. apr. 2026396 kr9 kr (2%)
20. apr. 2026387 kr9 kr (2%)
19. apr. 2026396 kr9 kr (2%)
15. apr. 2026387 kr9 kr (2%)
10. apr. 2026396 kr5 kr (1%)
6. apr. 2026391 kr1 kr (0%)
30. mar. 2026392 kr8 kr (2%)
29. mar. 2026400 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret