Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm

EL-GrossistenEludstyrEAN: 4010312107843
Pris fra 410 krtil 802,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 392,5 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 335 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 410 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Eltako lysdæmper 12-230vac 400w (max 100w LED)
410 kr
Til butik
Eltako lysdæmper 12-230vac 400w (max 100w LED) billede

Produktinformation

Lysdæmpen kan anvendes til dæmpning af LED lyskilder. Det er kun tilladt at tilslutte 2 stk. jernkerne transformere pr. lysdæmper. Der må ikke laves funktion for afbrydelse af lasten på sekundærsiden af lysdæmperen. Der må ikke kobles både jernkerne og el...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solar Plus
Kategori: LED Lysdæmpere
EAN: 4010312107843
Varenr.: 1207635
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eltako UNI Tavlelysdæmper 400W
429 kr
Til butik
Eltako UNI Tavlelysdæmper 400W billede

Produktinformation

ELTAKO Lysdæmper 400 UNI (R,L,C), EUD12NPN Tavlelysdæmper - Dæmper elektronisk eller jernkerne transformator, dæmpbare kompaktlysstofrør, dæmpbare LED samt glødepærer. Halogen: 400WLED: 100WTilslutning: 8-230V Størrelse: 1 modul (17,5mm)

Produktspecifikationer

Mærke: No brand
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4010312107843
Varenr.: 0500000005
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lysdæmper 0-400W (R,L,C,ESL,LED) 12-230V AC/DC
522,16 kr
Til butik
Lysdæmper 0-400W (R,L,C,ESL,LED) 12-230V AC/DC billede

Produktinformation

Lysdæmpen kan anvendes til dæmpning af LED lyskilder iht. flg. link.Det er kun tilladt at tilslutte 2 stk. jernkerne transformere pr. lysdæmper.Der må ikke laves funktion for afbrydelse af lasten på sekundærsiden af lysdæmperen.Der må ikke kobles både jer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kip relæer
EAN: 4010312107843
Varenr.: 15845759844687
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Lysdæmper 0-400W (R,L,C,ESL,LED) 12-230V AC/DC
522,16 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eltako 21100806
531 kr
Til butik
Gå til PlusLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Eltako LED lysdæmper 400W UNI / 8-230V
549 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lysdæmper led 12-230vuc 400w, din-skinne
573,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm
802,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk410 kr410 krKøb
2Greenline429 kr429 krKøb
3EL-GROSSISTEN522,16 kr522,16 krKøb
4EL-NETSALG522,16 kr522,16 krKøb
5CS MEGASTORE DK531 kr570 krKøb
6PlusLED.dk549 kr549 krKøb
7MaintainIt573,75 kr573,75 krKøb
8vvsfittings.dk802,5 kr802,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm

PriceData har fulgt prisen på Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 335 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 382 kr.

Den nuværende pris på 410 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Eltako Lysdæmper Universal 400W 12-230V AC/DC, DIN-skinne, bredde 18 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026410 kr9 kr (2%)
24. maj 2026419 kr9 kr (2%)
21. maj 2026410 kr21 kr (5%)
19. maj 2026389 kr9 kr (2%)
12. maj 2026380 kr30 kr (7%)
11. maj 2026410 kr21 kr (5%)
9. maj 2026389 kr9 kr (2%)
6. maj 2026380 kr9 kr (2%)
5. maj 2026389 kr9 kr (2%)
29. apr. 2026380 kr45 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret