Gå til hovedindhold

ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule

ElephantEludstyrEAN: 5703394000650
Pris fra 2.350 krtil 3.799 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 1.449 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2350 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Elephant M65 el-hegn, 230V
2.350 kr
Til butik
Elephant M65 el-hegn, 230V billede

Produktinformation

El-hegn til vanskelige forhold. Kraftig afsvidningseffekt overfor bevoksning. Indbygget impulsforstærker - derfor ekstra lang impuls. Fordelagtigt ved indhegning af får og ikke mindst i tørkeperioder. To stødstyrker, middel og kraftig, som kan benyttes sa...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elephant
Kategori: CEE & industrimateriel
EAN: 5703394000650
Varenr.: 9880113901
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elephant Elhegn M65 elephant
2.389 kr
Til butik
Elephant Elhegn M65 elephant billede

Produktinformation

Kraftigt hegn, der holder bevoksningen nede.Velegnet til heste, køer, grise, gæs, geder og får.2 ELEPHANT el-hegn i et apparatM40, M40-D, M65, M65-D, M85 og M85-D er alle konstrueret med 2 udtag (markeret med henholdsvis to lyn og et lyn) som kan benyttes uafhængigt af hinanden. Udtaget med 2 lyn giver fuld effekt, og er derfor beregnet til en stor eller flere indhegninger koblet sammen. Udtaget med et lyn giver 12 effekt og er perfekt til små indhegninger, eller som trænings indhegning til dyr der f.eks. skal på græs første gang. ImpulsforstærkerPå lette jorde, hvor der er risiko for dårlig jordforbindelse i tørkeperioder, bør der generelt vælges el-hegn med indbygget impulsforstærker (M85, M85-D, M65, M65-D & A25). Disse el-hegn er forsynet med et elektronisk kredsløb, der sørger for, at impulsenergien - også under tørkeforhold (let afledning) - udnyttes bedst muligt. Dette udmønter sig i en længerevarende impuls med højere energi end normalt,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elephant
Kategori: El apparater
Artikel nr.: 4000650
EAN: 5703394000650
Varenr.: 2745851
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Elhegn Elephant M65
2.400 kr
Til butik
Elhegn Elephant M65 billede

Produktinformation

Kraftigt hegn, der holder bevoksningen nede.Velegnet til heste, køer, grise, gæs, geder og får.Spænding vises tydeligt med tal.2 ELEPHANT el-hegn i et apparatM40, M40-D, M65, M65-D, M85 og M85-D er alle konstrueret med 2 udtag (markeret med henholdsvis to...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ELEPHANT
Kategori: Industri & Landbrug
EAN: 5703394000650
Varenr.: 15845618319695
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Elhegn Elephant M65
2.400 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule
2.483 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elephant M65 el-hegn, 230V
2.499 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Elephant M65 230V El-hegn (med analog display) Kohsel
2.676 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elefant El-Hegn M65
2.699 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Elefant m65 el-hegn
2.826,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Elephant M65 el-hegn, 230V
3.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Elhegn Elephant M65
3.522,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Elephant M65 el-hegn, 230V
3.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl2.350 kr2.350 krKøb
2Proshop DK2.389 kr2.389 krKøb
3EL-GROSSISTEN2.400 kr2.400 krKøb
4EL-NETSALG2.400 kr2.400 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.483 kr2.483 krKøb
6LavprisVærktøj2.499 kr2.499 krKøb
7Elvvs.dk2.676 kr2.676 krKøb
8Greenline2.699 kr2.699 krKøb
9MaintainIt2.826,25 kr2.826,25 krKøb
10BilligVVS DK3.199 kr3.199 krKøb
11vvsfittings.dk3.522,5 kr3.522,5 krKøb
12LavprisVVS3.799 kr3.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule

PriceData har fulgt prisen på ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.350 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 2.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.385 kr.

Den nuværende pris på 2.350 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for ELEPHANT El-hegn M65, 230V topspænding 9500V, Impulsenergi 6,5 joule ladeenergi 8 joule de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.350 kr49 kr (2%)
30. maj 20262.399 kr33 kr (1%)
13. maj 20262.366 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.367 kr32 kr (1%)
11. maj 20262.399 kr32 kr (1%)
10. maj 20262.367 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.366 kr33 kr (1%)
29. mar. 20262.399 kr2 kr (0%)
4. mar. 20262.397 kr25 kr (1%)
3. mar. 20262.372 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret