Gå til hovedindhold

Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål

ElectroluxEmhætterEAN: 7332543794782
Pris fra 3.150 krtil 6.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.849 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.786 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3150 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Electrolux Serie 700 LFG719X Rustfrit stål
3.150 kr
Til butik
Electrolux Serie 700 LFG719X Rustfrit stål billede

Produktinformation

Electrolux 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (med ekstra recirkulationssæt) - rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Artikel nr.: LFG719X
EAN: 7332543794782
Varenr.: 996482080
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Emhætte indbygning Electrolux LFG719X - rustfrit stål, 580 m³/t, A
3.199 kr
Til butik
Emhætte indbygning Electrolux LFG719X - rustfrit stål, 580 m³/t, A billede

Produktinformation

Elegant indbygget emhætte til et rent og behageligt køkkenElectrolux LFG719X er en diskret indbygningsløsning i rustfrit stål, der effektivt fjerner damp og madlugte. Med en maksimal udsugningskapacitet på 580 m³/t og tre hastigheder samt intensiv funktion tilpasses effekten nemt din madlavning. To integrerede LED-lys på 5 W giver et klart overblik over kogepladen, mens Hob²Hood-funktionen gør det muligt at lade emhætten arbejde sammen med kompatible kogeplader.Funktionel ydeevne i hverdagenEmhætten kan anvendes med både aftræk og recirkulation og har metalfedtfilter, der tåler vask. Et filter-rengøringsindikator minder dig om, hvornår det er tid til at vedligeholde. Energiklasse A og en årlig energiforbrug på 55 kWh giver effektiv drift, og lydniveauet går fra 54 dB på lavt trin til 68 dB på intensiv.Montering: IndbygningFarve: Rustfrit stålKapacitet maks.: 580 m³/tHastigheder: 3 + intensivLydniveau: 54–67 dB (68 dB intensiv)Belysning: 2 × LED, 5 WEnergiklasse: A (skala A+++ til D)Årligt energiforbrug: 55 kWhMotoreffekt: 250 W, antal motorer: 1Udsugning: Aftræk/recirkulationFedtfilter: Metal, vaskbart, rengøringsindikatorHob²Hood: JaAftræksdiameter: 15 cmMindste afstand til gaskogeplade: 57 cmMindste afstand til elektrisk kogeplade: 50 cmMål (B × D): 77,0 × 30,0 cmIndbygningsdybde: 27,3 cmHøjde min.: 33,1 cmVægt: 10 kgPakkemål (B × D × H): 84,0 × 45,0 × 39,0 cm, vægt 12,5 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Emhætter
Vægt: 28.09g
EAN: 7332543794782
Varenr.: 1891567
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål
3.207 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Emhætte indbygning Electrolux LFG719X - rustfrit stål, 580 m³/t, A
3.219 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Electrolux Skabsintegreret emhætte LFG719X
5.499 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Electrolux LFG719X - Skabsintegreret emhætte
6.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.150 kr3.150 krKøb
2Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.207 kr3.207 krKøb
4Vivas DK3.219 kr3.478 krKøb
5SA-Service.dk5.499 kr5.499 krKøb
6Homeshop DK6.999 kr6.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål i 172 dage. Laveste pris i perioden er 2.786 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 3.343 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.098 kr.

Den nuværende pris på 3.150 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Electrolux Serie 700 LFG719X - Hætte - tag - Niche - bredde: 72.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.150 kr6 kr (0%)
30. maj 20263.144 kr6 kr (0%)
28. maj 20263.150 kr6 kr (0%)
24. maj 20263.144 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.139 kr5 kr (0%)
20. maj 20263.144 kr5 kr (0%)
17. maj 20263.139 kr5 kr (0%)
16. maj 20263.144 kr5 kr (0%)
14. maj 20263.139 kr10 kr (0%)
13. maj 20263.149 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret