Gå til hovedindhold

Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål

ElectroluxEmhætterEAN: 7332543794300
Pris fra 2.714 krtil 6.499 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 3.785 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.378 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2714 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Electrolux LFG716X Rustfrit stål
2.714 kr
Til butik
Electrolux LFG716X Rustfrit stål billede

Produktinformation

Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (med ekstra recirkulationssæt) - rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Artikel nr.: LFG716X
EAN: 7332543794300
Varenr.: 997121669
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål
2.761 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux LFG716X - canopy - stainless steel
2.761 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Emhætte indbygning Electrolux LFG716X - rustfrit stål, 580 m³/t, A
2.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Emhætte indbygning Electrolux LFG716X - rustfrit stål, 580 m³/t, A
2.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Electrolux Serie 700 LFG716X Rustfrit stål
3.899 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Electrolux Skabsintegreret emhætte LFG716X
4.999 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Electrolux LFG716X - Skabsintegreret emhætte
6.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.714 kr2.714 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.761 kr2.761 krKøb
3Proshop DK2.761 kr2.761 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr3.158 krKøb
6Ultrashop3.899 kr3.899 krKøb
7SA-Service.dk4.999 kr4.999 krKøb
8Homeshop DK6.499 kr6.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.378 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 2.881 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.692 kr.

Den nuværende pris på 2.714 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Electrolux LFG716X - Hætte - tag - Niche - bredde: 49.3 cm - dybde: 27.3 cm - udtrækning og recirkulation (-) - rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 20262.714 kr40 kr (1%)
9. maj 20262.754 kr138 kr (5%)
8. maj 20262.616 kr25 kr (1%)
7. maj 20262.591 kr11 kr (0%)
6. maj 20262.580 kr26 kr (1%)
28. apr. 20262.554 kr141 kr (6%)
24. apr. 20262.413 kr11 kr (0%)
22. apr. 20262.424 kr167 kr (6%)
17. apr. 20262.591 kr82 kr (3%)
9. apr. 20262.673 kr69 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret