Gå til hovedindhold

Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA

ElectroluxEAN: 7332543823031
Pris fra 1.373 krtil 1.399 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (2% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.211 kr 20. maj

Sammenlign priser på Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1373 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA
1.373 kr
Til butik
Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA billede

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Støvsuger
Farve: 4
Artikel nr.: EB61C4DB
EAN: 7332543823031
Varenr.: 20507280
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Electrolux EB61C4DB Industristøvsuger 3,5liter Blå
1.374 kr
Til butik
Electrolux EB61C4DB Industristøvsuger 3,5liter Blå billede

Produktinformation

Electrolux EB61C4DB. Maksimal indgangseffekt: 850 W. Type: Tromle vakuum, Rengøringstype: Dry, Støvbeholder type: Støvpose, Støvkapacitet: 3,5 L. Vakuum luftfiltrering: EPA, Jordadskillelsesmetode: Filtrering, Støjniveau: 73 dB. Produktfarve: Blå

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Artikel nr.: EB61C4DB
EAN: 7332543823031
Varenr.: 1001821453
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Electrolux EB61C4DB støvsuger med pose - 3,5 l, 850 W, teleskoprør
-1%1.379 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Electrolux EB61C4DB støvsuger med pose - 3,5 l, 850 W, teleskoprør billede

Produktinformation

Effektiv støvsuger til hårde gulveElectrolux EB61C4DB er en pålidelig støvsuger med pose til tør rengøring af hårde og bare gulve. Den kraftige motor på 850 W og en sugestyrke på 20,3 kPa hjælper dig med at fjerne hverdagens støv og skidt, mens posen på 3,5 l giver god kapacitet til hele hjemmet. Med et arbejdsområde på 12 m og 9 m ledning kommer du langt uden at skifte stikkontakt.Brugervenligt designEB61C4DB har teleskoprør i stål med kliklås og to rørdele, fleksibel slange og knapper til betjeningen. Du får mekanisk regulering af sugestyrken, støv-sensor, indikator for fuld støvpose og praktisk ledningsoprul. Filtreringen sker via EPA 12-filter, som kan vaskes. Støjniveauet er 73 dB.Type: Tromlestøvsuger til tør rengøringStøvpose: Ja, kapacitet 3,5 lEffekt: 850 W, variabel med mekanisk kontrolSugeevne: 20,3 kPaFilter: Vaskbart EPA 12Arbejdsradius: 12 mLedningslængde: 9 m med ledningsoprulRør: Teleskoprør i stål, 2 dele, kliklåsStøjniveau: 73 dBMål (H × B × D): 30,66 × 23,85 × 43,67 cmVægt: 6,48 kgEnergiforbrug pr. år: 29,9 kWhFarve: Blå...

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Støvsugere
Vægt: 14.14g
EAN: 7332543823031
Varenr.: 2117115
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Electrolux EB61C4DB støvsuger med pose - 3,5 l, 850 W, teleskoprør
-1%1.399 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.373 kr1.373 krKøb
2CompuMail DK1.374 kr1.374 krKøb
3Boligcenter DK1.379 kr1.379 krKøb
4Vivas DK1.399 kr1.568 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA

PriceData har fulgt prisen på Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA i 125 dage. Laveste pris i perioden er 1.211 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 2.033 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.373 kr.

Den nuværende pris på 1.373 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Electrolux EB61C4DB, 850 W, Tromle vakuum, Dry, Støvpose, 3,5 L, EPA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.373 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.374 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.370 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.361 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.369 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.370 kr28 kr (2%)
23. maj 20261.342 kr113 kr (9%)
22. maj 20261.229 kr18 kr (1%)
20. maj 20261.211 kr18 kr (1%)
18. maj 20261.229 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret