Gå til hovedindhold

Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1

iBOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 5901443056362
Pris fra 60 krtil 139 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
iBOX HD-05 - storage enclosure - SATA 6Gb/s - USB 3.1 (Gen 1)
60 kr
Til butik
iBOX HD-05 - storage enclosure - SATA 6Gb/s - USB 3.1 (Gen 1) billede

Produktinformation

Lagringspakning, 2.5", SATA 6Gb/s, USB 3.1 (Gen 1), blå

Produktspecifikationer

Mærke: iBOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IEUHDD5BL
EAN: 5901443056362
Varenr.: 2893018
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iBOX Ekstern Lagringspakning USB 3.1 (Gen 1) SATA 6Gb/s
112 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1
-8%119 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Fordele ved eksternt harddiskkabinetGør din 2,5" SSD eller HDD til bærbar lagring på få sekunder. iBox HD-05 i blå er et slankt kabinet, der passer til hjemmebrug, studie og arbejde, når du vil tage filer, billeder og projekter sikkert med dig. Med USB 3.2 Gen 1 får du hurtige overførsler op til 5 Gbit/s, og UASP-understøttelse hjælper med effektiv datahåndtering.Design og anvendelseDet kompakte aluminiumskabinet i blå farve måler kun 12,2 × 7,8 × 1,3 cm og er let at have i tasken. Det understøtter én 2,5" drevplads (op til 10 TB) med SATA III-interface og tilsluttes via Micro‑USB B. Fungerer med Windows, macOS og Linux via USB-strøm - ingen ekstern strømforsyning nødvendig.Produkttype: HDD/SSD-kabinetUnderstøttede drev: 1 × 2,5" (SATA III)Maks. kapacitet: 10 TBUSB-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)Datahastighed: 5 Gbit/sUASP: JaUSB-stik: Micro‑USB B, hun (1 port)Strømforsyning: USBKompatibilitet: Windows, macOS, LinuxMål (H × B × D): 1,3 × 7,8 × 12,2 cmFarve: BlåChipset: JMicron JMS578...

Produktspecifikationer

Mærke: Ibox
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 0.14g
EAN: 5901443056362
Varenr.: 1891119
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1
-7%139 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK60 kr99 krKøb
2CompuMail DK112 kr112 krKøb
3Boligcenter DK119 kr119 krKøb
4Vivas DK139 kr218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1

PriceData har fulgt prisen på Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 60 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 87 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 68 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Eksternt harddiskkabinet 2,5" - iBox HD-05, blå, USB 3.2 Gen 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202660 kr4 kr (6%)
16. maj 202664 kr3 kr (5%)
15. maj 202661 kr4 kr (6%)
14. maj 202665 kr1 kr (2%)
8. maj 202664 kr1 kr (2%)
2. maj 202663 kr10 kr (14%)
1. maj 202673 kr10 kr (16%)
25. apr. 202663 kr1 kr (2%)
23. apr. 202664 kr1 kr (2%)
11. apr. 202663 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret