Gå til hovedindhold

Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1

iBOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 5901443056379
Pris fra 60 krtil 139 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 6. apr.

Sammenlign priser på Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
iBOX HD-05 - storage enclosure - SATA 6Gb/s - USB 3.1 (Gen 1)
60 kr
Til butik
iBOX HD-05 - storage enclosure - SATA 6Gb/s - USB 3.1 (Gen 1) billede

Produktinformation

Lagringspakning, 2.5", SATA 6Gb/s, USB 3.1 (Gen 1), rød

Produktspecifikationer

Mærke: iBOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IEUHDD5R
EAN: 5901443056379
Varenr.: 2893019
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iBOX Ekstern Lagringspakning USB 3.1 (Gen 1) SATA 6Gb/s
103 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1
-8%119 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Fordele ved eksternt harddiskkabinetGør din 2,5" HDD eller SSD mobil med iBox HD-05. Det slanke kabinet i rød giver dig hurtig adgang til filer, backup og deling på farten. Med USB 3.2 Gen 1 og UASP udnyttes SSD’ers hastigheder bedre, så overførsel af store filer føles let og effektiv.Til daglig brug på pc og MacHD-05 understøtter Windows, macOS og Linux, så du kan tilslutte og bruge den på tværs af dine enheder. Det kompakte design (12,2 × 7,8 × 1,3 cm) glider nemt i tasken, mens Micro‑USB B-porten giver enkel tilslutning og strøm via USB - ingen ekstern strømforsyning nødvendig.Produkttype: HDD/SSD‑kabinetUnderstøttet drev: 2,5" SATA IIIAntal drev: 1Maks. kapacitet: 10 TBUSB-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)Datahastighed: 5 Gbit/sUASP: JaUSB-stik: Micro‑USB B, hunStrømforsyning: USBUnderstøttede systemer: Windows, macOS, LinuxMål (L × B × H): 12,2 × 7,8 × 1,3 cmChipset: JMicron JMS578Farve: Rød...

Produktspecifikationer

Mærke: Ibox
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 0.14g
EAN: 5901443056379
Varenr.: 1899907
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1
-7%139 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK60 kr99 krKøb
2CompuMail DK103 kr103 krKøb
3Boligcenter DK119 kr119 krKøb
4Vivas DK139 kr218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1

PriceData har fulgt prisen på Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 6. april 2026), højeste er 76 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 66 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Eksternt 2,5" harddiskkabinet iBox HD-05 - rød, USB 3.2 Gen 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 202660 kr4 kr (6%)
12. maj 202664 kr1 kr (2%)
25. apr. 202663 kr1 kr (2%)
23. apr. 202664 kr1 kr (2%)
14. apr. 202663 kr4 kr (7%)
6. apr. 202659 kr1 kr (2%)
5. apr. 202660 kr3 kr (5%)
6. mar. 202663 kr1 kr (2%)
17. jan. 202664 kr1 kr (2%)
15. jan. 202665 kr11 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret