Gå til hovedindhold

Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort

IntensoHarddiskeEAN: 4034303025459
Pris fra 1.265 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 354 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.207 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1265 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Center 6TB 3.5" USB 3.0 5400rpm
1.265 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Center 6TB 3.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Center - Harddisk - 6 TB - ekstern (stationær) - 3.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6031514
EAN: 4034303025459
Varenr.: 992599702
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Center Black - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.393 kr
Til butik
Intenso Memory Center Black - 6TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 6 TB kapacitet, USB 3.0 (5.0 Gbps) grænseflade, op til 85 MB/s læse- og 75 MB/s skrivehastighed, 3,5" desktopformat med 5400 rpm spindel og 32 MB buffer. Intenso Memory Center Black er et stationært 3,5" eksternt HDD leveret forformat i FAT32 og udstyret med LED-strømindikator og tænd/sluk-knap for enkel desktop-brug. Kapacitet: 6 TB Grænseflade: USB 3.0 (9‑pin USB Type B) Ydelse: USB 3.0 læse op til 85 MB/s, skrive op til 75 MB/s Mekanisk: 5400 rpm spindel, 32 MB buffer Inkluderer netadapter og USB 3.0-kabel (Type A til B) Kompatibel med macOS X 10.x+ og Windows Vista/XP/7/8/8.1/10 Praktisk desktop-lagring til sikkerhedskopier, store mediebiblioteker og arkiverede filer.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: 6031514
EAN: 4034303025459
Varenr.: 2649868
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso 6TB Memory Center
1.500 kr
Til butik
Intenso 6TB Memory Center billede

Produktinformation

Dataskydd i praktiskt format, Det högblanka minnesfodralet erbjuder massor av lagringsutrymme och säkerställer de högsta dataöverföringshastigheterna tack vare dess USB 3.0-port. Hårddisken är idealisk för att säkerhetskopiera dina privata data och kan tas med var som helst på grund av dess låga vikt. Tack vare sin lilla storlek kan hårddisken enkelt stuvas undan och därför tas med var som helst. Hårddisken får ström via den medföljande USB-kabeln.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 4034303025459
Varenr.: C20155
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Center 6TB 3.5 USB 3.0 5400rpm
1.539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.265 kr1.265 krKøb
2Proshop DK1.393 kr1.393 krKøb
3Teknikproffset DK1.500 kr1.559 krKøb
4Ultrashop1.539 kr1.539 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort

PriceData har fulgt prisen på Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.060 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 1.277 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.236 kr.

Den nuværende pris på 1.265 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Ekstern harddisk Intenso Memory Center 6 TB, 3,5" USB 3.2 Gen 1, 5.400 rpm - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.265 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.274 kr16 kr (1%)
26. maj 20261.258 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.266 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.275 kr16 kr (1%)
23. maj 20261.259 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.268 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.277 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.269 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.277 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret