Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz

EizoComputerskærmeEAN: 4995047065500
Pris fra 6.927 krtil 7.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 892 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.594 kr 26. maj

Sammenlign priser på EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6927 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz
6.927 kr
Til butik
EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S2134 - LED-skærm - 21.3" - 1600 x 1200 @ 60 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1600:1 - 6 ms - DVI-D, VGA, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: S2134-BK
EAN: 4995047065500
Varenr.: 1001666088
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21" EIZO FlexScan S2134 - 1600x1200 - 60Hz - IPS
7.317 kr
Til butik
21" EIZO FlexScan S2134 - 1600x1200 - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S2134 monitor tilbyder præcis, komfortabel produktivitet til kontor og professionel brug med et IPS-panel, effektiv LED-baggrundsbelysning og fulde ergonomiske justeringsmuligheder. Størrelse: 21.3" Opløsning: 1600 x 1200 Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: DVI-D, VGA, DisplayPort, USB 2.0 hub Særlige funktioner: Flimmerfri; Auto EcoView; Pivot/tilt/drejbar/højdejustering; ENERGY STAR-certificeret Pålidelig farvekonsistens, ergonomisk fleksibilitet og lavt energiforbrug gør den velegnet til lange kontorarbejdsdage i energieffektive miljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: S2134-BK
EAN: 4995047065500
Varenr.: 3233934
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
EIZO FlexScan S2134-BK 21,3" LCD skærm - 1600×1200 UXGA, IPS, sort
-3%7.799 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
EIZO FlexScan S2134-BK 21,3" LCD skærm - 1600×1200 UXGA, IPS, sort billede

Produktinformation

Kontorskærm med præcis billedkvalitetEIZO FlexScan S2134-BK er en 21,3" IPS kontorskærm i 4:3-format, der leverer skarp UXGA‑opløsning på 1600 × 1200. Med bred betragtningsvinkel på 178° og mat, antirefleks overflade får du stabile farver og minimal genskin gennem hele arbejdsdagen. Den typiske lysstyrke er 500 cd/m² og kontrastforholdet 1800:1, så tekst, grafer og billeder står klart.Komfort og ergonomi til lange arbejdsdageSkærmen er skabt til kontorbrug med flimmerfri visning og Low Blue Light, der skåner øjnene. Den fleksible fod giver højdejustering (op til 8,2 cm), tilt 0–40°, pivot 0–90° samt drejning −70° til 90°, så du hurtigt finder en behagelig arbejdsstilling - også i stående eller portrættilstand.Alsidige tilslutninger og lavt strømforbrugTilkobl nemt både nye og ældre enheder via DVI, VGA og DisplayPort. Den indbyggede USB‑hub (2× USB‑A, 1× USB‑B upstream) gør det let at tilslutte tilbehør ved skrivebordet. Typisk strømforbrug er kun 13 W, og automatisk lysstyrkestyring hjælper med at optimere forbruget.Skærmstørrelse: 54,1 cm (21,3")Opløsning: 1600 × 1200 (UXGA), 4:3Panel: IPS, LCD med W‑LED bagbelysningOpdateringshastighed: 60 HzResponstid: 6 msLysstyrke: 500 cd/m²Kontrast: 1800:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio., sRGBAntirefleks: JaTilslutninger: DisplayPort (1), DVI-D (1), VGA (1), USB‑hub (2× USB-A, 1× USB-B)Ergonomi: Højdejusterbar 8,2 cm, tilt 0–40°, pivot 0–90°, drej −70°/90°VESA: 100 × 100 mmStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz; typisk 13 W; maks. 42 W; standby 0,5 WMål med fod: H × B × D: 45,3 × 46,5 × 20,85 cm; vægt 8,1 kgMål uden fod: H × B × D: 36,1 × 46,5 × 6,4 cm; vægt 5,1 kgMedfølger: Fod, hurtigstartguide, kabler (AC, DVI, VGA, USB‑A til USB‑B)Energieffektivitetsklasse (SDR): ...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 2.65g
EAN: 4995047065500
Varenr.: 2133648
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
EIZO FlexScan S2134-BK 21,3" LCD skærm - 1600×1200 UXGA, IPS, sort
-2%7.819 kr
Før 8.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.927 kr6.927 krKøb
2Proshop DK7.317 kr7.317 krKøb
3Boligcenter DK7.799 kr7.799 krKøb
4Vivas DK7.819 kr7.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz i 130 dage. Laveste pris i perioden er 6.553 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 7.338 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.837 kr.

Den nuværende pris på 6.927 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 76 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.927 kr37 kr (1%)
28. maj 20266.964 kr1 kr (0%)
27. maj 20266.965 kr371 kr (6%)
26. maj 20266.594 kr37 kr (1%)
24. maj 20266.631 kr37 kr (1%)
22. maj 20266.668 kr37 kr (1%)
20. maj 20266.705 kr74 kr (1%)
17. maj 20266.779 kr37 kr (1%)
15. maj 20266.816 kr74 kr (1%)
13. maj 20266.890 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret