Gå til hovedindhold

EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz

EizoComputerskærmeEAN: 4995047065494
Pris fra 6.873 krtil 8.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.546 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.804 kr 14. mar.

Sammenlign priser på EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6873 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz
6.873 kr
Til butik
EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S2134 - LED-skærm - 21.3" - 1600 x 1200 @ 60 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1600:1 - 6 ms - DVI-D, VGA, DisplayPort - lysegrå

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo Nanao
Artikel nr.: S2134-GY
EAN: 4995047065494
Varenr.: 1001666089
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21" EIZO FlexScan S2134 - 1600x1200 - 60Hz - IPS
7.297 kr
Til butik
21" EIZO FlexScan S2134 - 1600x1200 - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

EIZO FlexScan S2134 monitor leverer farvestabil, ergonomisk ydelse og øjenvenlige funktioner til professionelle i detaljeret kontor- og produktivitetsarbejde. Størrelse: 21.3" Opløsning: 1600 x 1200 Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: DVI-D, VGA, DisplayPort, USB 2.0 hub Særlige funktioner: Auto EcoView; Flicker-free panel; Højde/pivot/drejbar/tilt stand; ENERGY STAR kvalificeret Justérbar positionering, pålidelig billeduniformitet og lavt strømforbrug hjælper med at holde brugere produktive og komfortable i løbet af lange arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: EIZO
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: S2134-GY
EAN: 4995047065494
Varenr.: 3233935
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
EIZO FlexScan S2134 21,3" UXGA LCD skærm - grå
-3%8.399 kr
Før 8.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
EIZO FlexScan S2134 21,3" UXGA LCD skærm - grå billede

Produktinformation

Funktionel kontorskærm med klassisk 4:3-formatEIZO FlexScan S2134 er en pålidelig 21,3" LCD skærm i grå, skabt til kontorarbejde og professionel brug. Det praktiske 4:3-billedformat giver god plads i højden til tekst, regneark og dokumenter, mens IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° horisontalt og vertikalt. Med UXGA-opløsning på 1.600 × 1.200, antirefleks overflade og 6 ms responstid arbejder du komfortabelt hele dagen.Ergonomi og tilslutninger til hverdagenSkærmen kan højdejusteres, drejes, vippes og roteres 90° til pivot - ideelt til lange dokumenter eller kodning. Indbygget USB-hub (2× USB-A, 1× USB-B upstream) gør det let at tilslutte tilbehør. Derudover får du DisplayPort, DVI-D og VGA samt HDCP-understøttelse. Skærmen har flimmerfri teknologi og lav-blå-lys-funktion for mere behagelig visning.Skærmstørrelse: 54,1 cm (21,3")Opløsning: 1.600 × 1.200 (UXGA), 60 HzPanel: IPS, mat/antirefleksFormat: 4:3Lysstyrke: 500 cd/m²Kontrastforhold: 1.800:1Responstid: 6 msBetragtningsvinkel: 178°/178°Farver: 16,7 mio., sRGBPixelpitch: 0,27 × 0,27 mm (94 ppi)Tilslutninger: DisplayPort, DVI-D, VGA, USB-hub (2× USB-A, 1× USB-B)Ergonomi: Højdejustering op til 8,2 cm, drejning -70° til 90°, tilt 0–40°, pivot 0–90°, VESA 100 × 100 mmEnergiforbrug: 13 W typ., 0,5 W standby, 42 W maks.Strøm: 100–240 V, 50/60 HzMål med fod: B 46,5 × H 45,3 × D 20,85 cmVægt: 8,1 kg (med fod)Medfølger: AC-, DVI- og VGA-kabel samt USB-A–B; stander og quick start guideAndre funktioner: Automatisk lysstyrkekontrol, 10-bit LUT...

Produktspecifikationer

Mærke: Eizo
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4995047065494
Varenr.: 2160725
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
EIZO FlexScan S2134 21,3" UXGA LCD skærm - grå
-3%8.419 kr
Før 8.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.873 kr6.873 krKøb
2Proshop DK7.297 kr7.297 krKøb
3Boligcenter DK8.399 kr8.399 krKøb
4Vivas DK8.419 kr9.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz i 171 dage. Laveste pris i perioden er 6.502 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 6.873 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.712 kr.

Den nuværende pris på 6.873 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 15 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for EIZO FlexScan S2134 21.3" IPS 1600 x 1200 DVI VGA (HD-15) DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. apr. 20266.873 kr51 kr (1%)
29. mar. 20266.822 kr18 kr (0%)
14. mar. 20266.804 kr5 kr (0%)
7. mar. 20266.809 kr5 kr (0%)
5. mar. 20266.804 kr5 kr (0%)
2. mar. 20266.809 kr61 kr (1%)
27. feb. 20266.748 kr1 kr (0%)
26. feb. 20266.749 kr36 kr (1%)
25. feb. 20266.785 kr283 kr (4%)
24. feb. 20266.502 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret