Gå til hovedindhold

Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W

EinhellRedskaberEAN: 4006825628272
Pris fra 867 krtil 1.973 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.106 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 849 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 867 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einh Vertikutierer GC-SA 1231/1 | 3420640
867 kr
Til butik
Einh Vertikutierer GC-SA 1231/1 | 3420640 billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3420640
EAN: 4006825628272
Varenr.: 998772245
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W
925 kr
Til butik
Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W billede

Produktinformation

Elektrisk plænelufter/vertikalskærer leverer 1200W højt drejningsmoment med 31 cm arbejdsbredde, 3-trins dybdejustering og en 28 L græsopsamler for sundere plæner. Einhell GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskærer er en kraftig, pålidelig kombimaskine til vedligeholdelse af små til mellemstore plæner, med en kuglelejret tromle med 8 dobbelte knive til at bekæmpe ukrudt og mos ved rødderne samt en 42-fjeder lufterrulle til professionel jordløsning. 8 dobbelte kvalitetsknive på kuglelejret cylinder 42-fjeder, kuglelejret lufterrulle Centralt justerbar arbejdsdybde: 3 indstillinger plus parkeringsposition Store, plænevenlige hjul for lettere arbejde i vanskeligt terræn 28 L opsamler og robust slagfast plastkapsling Sammenklappeligt håndtag for pladsbesparende opbevaring Anbefalet til plæner op til 300 m² Designet til at levere ensartede resultater, samtidig med at betjeningen er komfortabel og opbevaringen enkel.

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plaeneklipper
Artikel nr.: 3420640
EAN: 4006825628272
Varenr.: 2859698
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Plænelufter/vertikalskærer 31 cm 1.200 W - GC-SA 1231/1
1.049 kr
Til butik
Einhell Plænelufter/vertikalskærer 31 cm 1.200 W - GC-SA 1231/1 billede

Produktinformation

Einhell Plænelufter/vertikalskærer 31 cm 1.200 W - GC-SA 1231/1Kraftig serieviklet motorKombimaskine: plænelufter/vertikalskærer Tromle med kuglelejer og 8 dobbelte knivePlænelufterrulle med kugleleje og 42 fjedre Justerbar arbejdsdybde, 3 indstillinger samt parkeringspositionFoldbart styrBrede hjul, som beskytter plænenStor opsamler med 28 liters kapacitetSkjold i slagfast plastAnbefales til plæner på op til 300 m²Strømforsyning: 230 V | 50 HzEffekt: 1.200 WArbejdsbredde: 31 cmAntal knive:...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Einhell 230V
Vægt: 1g
Artikel nr.: 3420640
EAN: 4006825628272
Varenr.: 2046246
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-SA 1231/1, 1200 W, 31 cm, 9 mm, 300 m², 28 L, 18 cm
1.973 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK867 kr867 krKøb
2Proshop DK925 kr964 krKøb
3Homeshop DK1.049 kr1.049 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.973 kr2.172 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W

PriceData har fulgt prisen på Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W i 113 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 925 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 876 kr.

Den nuværende pris på 867 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Einhell Vertikalskærer GC-SA 1231/1 elektrisk plænelufter/vertikalskære 31 cm 230V/1200W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026867 kr1 kr (0%)
23. maj 2026868 kr2 kr (0%)
22. maj 2026870 kr1 kr (0%)
20. maj 2026871 kr3 kr (0%)
18. maj 2026874 kr1 kr (0%)
17. maj 2026875 kr2 kr (0%)
16. maj 2026877 kr1 kr (0%)
15. maj 2026878 kr1 kr (0%)
14. maj 2026879 kr5 kr (1%)
13. maj 2026884 kr27 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret