Gå til hovedindhold

Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L

EinhellRedskaberEAN: 4006825669138
Pris fra 3.040 krtil 4.812 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.772 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.028 kr 22. maj

Sammenlign priser på Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3040 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah) Græsslåmaskine 3400opm 42 cm Skærebredde
3.040 kr
Til butik
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah) Græsslåmaskine 3400opm 42 cm Skærebredde billede

Produktinformation

Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah). Type: Skubbe plæneklipper, Maksimal græsareal: 725 m², Klippe-bredde: 42 cm. Strømkilde: Batteri, Opladningstid: 1,25 t, Batteritype: Indbygget batteri. Vægt: 17,2 kg, Pakkebredde: 903 mm, Pakkedybde: 474 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3413272
EAN: 4006825669138
Varenr.: 1001695517
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell RASARRO akku plæneklipper 42 cm m/batteri og twinlader 2x5,2 Ah
3.560 kr
Til butik
Einhell RASARRO akku plæneklipper 42 cm m/batteri og twinlader 2x5,2 Ah billede

Produktinformation

Indgår i Power X-Change familien, hvor batterierne passer til over 300 forskellige maskiner, akku plæneklipper anvender 2 x 18 Volt batteri på 2,5 Ah eller mere. Du får med Power X-Change serien en kontinuerlig trådløs drift takket være udskifteligt og højtydende batteri. Klippehøjden kan justeres i 6 trin mellem 25 og 75 mm. Den 50-liters opsamlingskurv er udstyret med en fyldningsniveauindikator. Plæneklipperen har en klippebredde på 42 cm og har et højdejusterbart, teleskopisk og foldbart sværd. Den medfølgende mulching-kile muliggør fordeling af det fintsnittede materiale på plænen til gødning. Den batteridrevne plæneklipper anbefales til arealer op til 725 m². Levering inkl. 2x5,2 Ah Power X-Change batterier og 1 x tvillingoplader.Batteri 18 V (2x) | 5200 mAh | Li-IonHastighed ubelastet 3400 min^-1Klippebredde 42 cmSkærehøjdeindstilling 6 | 25-75 mm | centralOpsamlervolumen 50 literForhjul, diameter 150 mmBaghjul, diameter 220 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plaeneklipper
Artikel nr.: 3413272
EAN: 4006825669138
Varenr.: 3276162
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L
4.812 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.040 kr3.040 krKøb
2Proshop DK3.560 kr3.560 krKøb
3CS MEGASTORE DK4.812 kr5.011 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L

PriceData har fulgt prisen på Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.018 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 3.560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.132 kr.

Den nuværende pris på 3.040 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.040 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.043 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.042 kr8 kr (0%)
24. maj 20263.034 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.032 kr4 kr (0%)
22. maj 20263.028 kr10 kr (0%)
18. maj 20263.038 kr1 kr (0%)
17. maj 20263.037 kr3 kr (0%)
16. maj 20263.034 kr1 kr (0%)
15. maj 20263.035 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret