Gå til hovedindhold

Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L

EinhellRedskaberEAN: 4006825669138
Pris fra 3.018 krtil 3.716 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 698 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3018 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah) Græsslåmaskine 3400opm 42 cm Skærebredde
3.018 kr
Til butik
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah) Græsslåmaskine 3400opm 42 cm Skærebredde billede

Produktinformation

Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah). Type: Skubbe plæneklipper, Maksimal græsareal: 725 m², Klippe-bredde: 42 cm. Strømkilde: Batteri, Opladningstid: 1,25 t, Batteritype: Indbygget batteri. Vægt: 17,2 kg, Pakkebredde: 903 mm, Pakkedybde: 474 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3413272
EAN: 4006825669138
Varenr.: 1001695517
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell RASARRO 36/42 akku plæneklipper - 2x5,2 Ah, 42 cm
3.199 kr
Til butik
Einhell RASARRO 36/42 akku plæneklipper - 2x5,2 Ah, 42 cm billede

Produktinformation

Effektiv akku plæneklipper til pænere græsplæneEinhell RASARRO 36/42 er en kraftfuld batteridrevet plæneklipper til dig, der vil have flot klipning uden kabel. Med en klippebredde på 42 cm og kapacitet til op til 725 m² klarer den både mindre og mellemstore haver effektivt. Den store opsamler på 50 l og indikator for fyldningsniveau gør tømningen nem, mens kantklipningsfunktionen hjælper dig tættere på kanter og bede.Komfort og fleksibilitet i havenDen ergonomiske, justerbare og sammenklappelige styr giver en behagelig arbejdsstilling og nem opbevaring. Du kan vælge mellem 6 klippehøjder fra 2,5 til 7,5 cm, og med den medfølgende mulching-funktion kan du fordele det findelte græs som naturlig gødning. Den kulfrie motor leverer stabil ydeevne, og de store baghjul (22 cm) giver god manøvredygtighed.Klar til brug med batterier og laderPakken indeholder to 18 V lithium-ion batterier på 5,2 Ah samt dobbeltlader. Opladningstiden er kun 1,25 time, så du hurtigt er i gang igen.Type: SkubbemodelFarve: Sort/rødKlippebredde: 42 cmKlippehøjde: 6 trin, 2,5–7,5 cmMaks. plæneareal: 725 m²Opsamler: 50 l med niveaindikatorHjuldiameter: For 15 cm, bag 22 cmKantklipning: JaMulching: Ja (sæt inkluderet)Håndtag: Ergonomisk, justerbart og sammenklappeligtOmdrejningstal: 3.400 rpmMotor: BørsteløsBatteri: 2 × 18 V, 5,2 Ah Li-ionOpladningstid: 1,25 timeAntal hjul: 4Vægt: 17,2 kgPakkemål (B × D × H): 90,3 × 47,4 × 41,9 cm; vægt 21 kgInkluderet: 2 batterier, oplader og mulching-sæt...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 35.82g
EAN: 4006825669138
Varenr.: 2160856
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell RASARRO 36/42 akku plæneklipper - 2x5,2 Ah, 42 cm
3.219 kr
Til butik
Einhell RASARRO 36/42 akku plæneklipper - 2x5,2 Ah, 42 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 35.82g
EAN: 4006825669138
Varenr.: 2160856
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell RASARRO akku plæneklipper 42 cm m/batteri og twinlader 2x5,2 Ah
3.248 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L
3.716 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.018 kr3.018 krKøb
2Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
3Vivas DK3.219 kr3.718 krKøb
4Proshop DK3.248 kr3.248 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.716 kr3.915 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L

PriceData har fulgt prisen på Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.018 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 3.560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.128 kr.

Den nuværende pris på 3.018 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Einhell RASARRO 36/42 (2x5,2Ah), Skubbe plæneklipper, 725 m², 42 cm, 2,5 cm, 7,5 cm, 50 L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.018 kr14 kr (0%)
31. maj 20263.032 kr8 kr (0%)
29. maj 20263.040 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.043 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.042 kr8 kr (0%)
24. maj 20263.034 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.032 kr4 kr (0%)
22. maj 20263.028 kr10 kr (0%)
18. maj 20263.038 kr1 kr (0%)
17. maj 20263.037 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret