Gå til hovedindhold

Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød

EinhellRedskaberEAN: 4006825615197
Pris fra 333 krtil 589 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 256 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 333 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell GC-SP 3580 LL 350 W Impulspumpe 8000 l/t
333 kr
Til butik
Einhell GC-SP 3580 LL 350 W Impulspumpe 8000 l/t billede

Produktinformation

Einhell GC-SP 3580 LL. Type: Impulspumpe, Normal brug: Have, Produktfarve: Sort, Rød. Maksimal leveringshøjde: 7,5 m, Gennemstrømningshastighed: 8000 l/t, Maksimal sugehøjde: 7 m. Strøm: 350 W, Strømkilde type: Vekselstrøm, Vekselstrømsindgangsspænding: 230 V. Bredde: 180 mm, Dybde: 222 mm, Højde: 308 mm. Antal pr. pakke: 1 stk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 4170445
EAN: 4006825615197
Varenr.: 995936078
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød
429 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-SP 3580 LL dykpumpe 8000l/t 350W
435 kr
Til butik
Einhell GC-SP 3580 LL dykpumpe 8000l/t 350W billede

Produktinformation

Dykpumpe til lavt vand, kan sænkes, så den resterende vandstand kun er 1 mm, er en effektiv hjælper for husejere og hobbygartnere. Med en maksimal leveringshastighed på 8000 liter i timen imponerer den ved sin høje ydeevne. Pumpen skal kun bruge 8 mm vand for at begynde at arbejde, og et resterende vandlag på så lidt som en millimeter er alt, hvad der vil blive efterladt på en flad bund, der derefter kan tørres tørt. Den mekaniske tætning af høj kvalitet sikrer en lang levetid. Den nedsænkelige pumpe har også en flyder med uendelig variabel og med en integreret kontraventil, en praktisk kabelholder og et bærehåndtag.Strømforsyning: 230 Volt | 50 HzEffekt: 350 WattMaks. kapacitet: 8.000 l/timenMaks. løftehøjde: 7,5 meterMaks. nedsænkningsdybde: 7 meterMaks. vandtemperatur: 35 °CSlangetilslutning 90° vinklet: 47,8 m (G11/2") 33,3 mm (G1")Ledning H05RN-F: 10 meter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Havevanding
Artikel nr.: 4170445
EAN: 4006825615197
Varenr.: 2970866
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Dykpumpe 8000l/t - 8,0M, 230V-350W- GC-SP 3580 LL - 4170445
519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell GC-SP 3580 LL dykpumpe 350 W - 8.000 l/t
569 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell GC-SP 3580 LL dykpumpe 350 W - 8.000 l/t
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK333 kr333 krKøb
2CS MEGASTORE DK429 kr468 krKøb
3Proshop DK435 kr474 krKøb
4Homeshop DK519 kr519 krKøb
5Boligcenter DK569 kr569 krKøb
6Vivas DK589 kr668 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød

PriceData har fulgt prisen på Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød i 113 dage. Laveste pris i perioden er 333 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 389 kr.

Den nuværende pris på 333 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Einhell GC-SP 3580 LL, Impulspumpe, 350 W, Vekselstrøm, 8000 l/t, Sort, Rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026333 kr2 kr (1%)
31. maj 2026335 kr2 kr (1%)
29. maj 2026337 kr7 kr (2%)
20. maj 2026344 kr48 kr (12%)
10. maj 2026392 kr11 kr (3%)
9. maj 2026403 kr11 kr (3%)
29. apr. 2026392 kr15 kr (4%)
27. apr. 2026407 kr14 kr (4%)
25. apr. 2026393 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026396 kr11 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret