Gå til hovedindhold

Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive

EinhellPlanterEAN: 4006825665741
Pris fra 1.599 krtil 2.674 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.075 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1599 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-PM 40/2
1.599 kr
Til butik
Einhell GC-PM 40/2 billede

Produktinformation

Einhell GC-PM 40/2 Manuel plæneklipper Benzin Rød

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Plaeneklipper
Artikel nr.: 3404833
EAN: 4006825665741
Varenr.: 3337183
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Einhell GC-PM 40/2 benzindrevet plæneklipper - 40 cm, rød
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Einhell GC-PM 40/2 benzindrevet plæneklipper - 40 cm, rød billede

Produktinformation

Effektiv benzindrevet plæneklipper til mellemstore haverHold græsplænen flot og jævn med Einhell GC-PM 40/2. Denne walk-behind plæneklipper er ideel til arealer op til 800 m² og giver et rent snit med sin 40 cm klippebredde og roterende knive. Den opsamler græsset i en rummelig 45 l opsamler, så du kan klippe længere ad gangen med minimal afbrydelse.Komfortabel og nem at styreDet ergonomiske håndtag med softgrip og skridsikker overflade giver et godt greb under arbejdet. Klippehøjden kan justeres i 3 trin fra 2,5 til 6 cm, så du let tilpasser plænen efter sæson og behov. Den robuste plastkonstruktion gør maskinen let at manøvrere rundt i haven.Kraftfuld ydelse til et pænt resultatDen 4-takts benzinmotor på 132 cm³ leverer op til 2.000 W ved 2.900 o/min, hvilket giver stabil kraft til et præcist klipperesultat. Der medfølger reservesæt af knive samt manual, så du hurtigt kommer i gang.Type: Gå-bag plæneklipperStrømkilde: BenzinMotor: 4-takt, 132 cm³Effekt: 2.000 WOmdrejningstal: 2.900 o/minKlippebredde: 40 cmKlippehøjde: 2,5–6 cm (3 positioner)Klippe-/bladtype: Roterende kniveMaks. plæneareal: 800 m²Opsamler: 45 lHusmateriale: PlastHåndtag: Ergonomisk med softgrip og skridsikkert grebFarve: RødGræsopsamler: JaMedfølger: Reserveknive, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Benzindrevne plæneklippere
Vægt: 52.49g
EAN: 4006825665741
Varenr.: 2102213
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Einhell GC-PM 40/2 benzindrevet plæneklipper - 40 cm, rød
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Einhell GC-PM 40/2 benzindrevet plæneklipper - 40 cm, rød billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Benzindrevne plæneklippere
Vægt: 52.49g
EAN: 4006825665741
Varenr.: 2102213
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive
2.674 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.599 kr1.599 krKøb
2Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
3Vivas DK1.719 kr3.018 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.674 kr2.873 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive

PriceData har fulgt prisen på Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive i 86 dage. Den nuværende pris er 1.599 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Einhell GC-PM 40/2, Manuel plæneklipper, 800 m², 40 cm, 2,5 cm, 6 cm, Roterende knive de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. mar. 20261.599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret