Gå til hovedindhold

Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød

EinhellLøvblæsereEAN: 4006825629651
Pris fra 538 krtil 694 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 156 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 530 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 538 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell GC-EL 3000 E Løvblæser Elektrisk 3000W
538 kr
Til butik
Einhell GC-EL 3000 E Løvblæser Elektrisk 3000W billede

Produktinformation

Einhell GC-EL 3000 E. Type: Håndholdt blæser, Lufthastighed: 300 km/t, Luftstrøm: 840 m³/t. Strømkilde: Vekselstrøm, Strøm: 3000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 220-240 V. Vægt: 3,01 kg. Pakkebredde: 347 mm, Pakkedybde: 505 mm, Pakkehøjde: 285 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3433320
EAN: 4006825629651
Varenr.: 998937987
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-EL 3000 E elektrisk løvsuger/-blæser 45 liter 230V/3000W
679 kr
Til butik
Einhell GC-EL 3000 E elektrisk løvsuger/-blæser 45 liter 230V/3000W billede

Produktinformation

Løvsuger/-blæser med hastighedsstyring er en pålidelig og kraftfuld hjælper, når blade og lette materialer skal væk fra grunden og haven. Det er let at skifte mellem sug, med det brede rør og blæs med det smalle rør, uden brug af værktøj. Vinduet i den 45 liter store opsamlingspose gør det nemt at se, om posen er fyldt. Det Opsugede materiale kværnes i forholdet 15:1. Af hensyn til sikkerheden har maskinen en sikkerhedskontakt ved rengøringsklappen, trækaflastning og tænd/sluk-knap. De to guideruller er højdejusterbare, og aluminiumimpelleren er holdbar. Støttegrebet og bæreremmen er justerbare, og softgriphåndtaget gør maskinen behagelig ved brug i selv lang tid ad gangen.Strømforsyning: 220-240 Volt | 50 HzEffekt: 3000 WattHastighed ubelastet: 8000 - 15000Lufthastighed: 300 km/hMaks. sugestyrke: 840 m³/hKompostfunktion: 15:1Opsamlervolumen: 45 literProduktvægt: 2.96 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Loevsugerblaeser
Artikel nr.: 3433320
EAN: 4006825629651
Varenr.: 2959271
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød
694 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK538 kr538 krKøb
2Proshop DK679 kr718 krKøb
3CS MEGASTORE DK694 kr733 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød

PriceData har fulgt prisen på Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød i 180 dage. Laveste pris i perioden er 530 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 561 kr.

Den nuværende pris på 538 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Einhell GC-EL 3000 E, Håndholdt blæser, 300 km/t, 840 m³/t, 45 L, 15:1, Sort, Rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026538 kr1 kr (0%)
30. maj 2026537 kr1 kr (0%)
27. maj 2026538 kr3 kr (1%)
13. maj 2026535 kr2 kr (0%)
12. maj 2026537 kr1 kr (0%)
9. maj 2026538 kr36 kr (6%)
8. maj 2026574 kr40 kr (7%)
3. maj 2026614 kr34 kr (6%)
2. maj 2026580 kr12 kr (2%)
30. apr. 2026568 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret