Gå til hovedindhold

Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515

EinhellRedskaberEAN: 4006825641349
Pris fra 1.503 krtil 2.099 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 596 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.448 kr 27. maj

Sammenlign priser på Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1503 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell TC-TS 2225 U 4250 rpm
1.503 kr
Til butik
Einhell TC-TS 2225 U 4250 rpm billede

Produktinformation

Einhell TC-TS 2225 U. Tomgang: 4250 rpm, Skærehøjde @ 45°: 5,5 cm, Skærehøjde @ 90°: 8 cm. Produktfarve: Rød, Sølv. Indgangseffekt: 1800 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 220 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50 Hz. Blad, diameter: 25,4 cm, Boringsdiameter: 3 cm, Bredde: 610 mm. Pakkebredde: 715 mm, Pakkedybde: 615 mm, Pakkehøjde: 380 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 4340515
EAN: 4006825641349
Varenr.: 1000249652
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-TS 2225 U bordrundsav Ø254 mm 230V/1800W
1.709 kr
Til butik
Einhell TC-TS 2225 U bordrundsav Ø254 mm 230V/1800W billede

Produktinformation

Einhell TC-TS 2225 U rundsav af bænktypen er et højtydende værktøj til at udføre præcist og fleksibelt arbejde. Det robuste parallelle stop med klemmer på begge sider gør det muligt at udføre langsgående snit, og for ubesværet vinkelskæring kan vinkelstoppet eller vippesavklingen bruges. Hvis der er behov for en større støtteflade, er der udtrækkelige sideborde og en længdeforlængelse bagpå. Den kraftfulde motor er også designet til at håndtere større opgaver, og den har en integreret softstart-funktion til beskyttelse af både den og sikringerne. Holdere på huset er praktiske funktioner til at holde de medfølgende stop og værktøjer, skubbestiften og strømkablet.Strømforsyning: 220-240 Volt | 50 HzEffekt: 1.800 WattMaks. effekt (S6 | S6%): 2.200 W | 25 %Hastighed ubelastet: 4.250 min^-1Savklinge: Ø254/Ø30 mmAntal tænder på savklingen: 48 tænderSmigsnit: 45 °Maks. skærehøjde ved 45°: 55 mmMaks. skærehøjde ved 90°: 80 mmTrinløs skærehøjde: 0-80 mmDiameter på støvudsugningsstuds: 36 mmArbejdshøjde: 870 mmArbejdsbordets størrelse: 580 x 555 mmBordudvidelse, venstre: 580 x 150 mmBordudvidelse, højre: 580 x 150 mmBordudtræk bagest: 555 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Rundsav
Artikel nr.: 4340515
EAN: 4006825641349
Varenr.: 3139198
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell TC-TS 2225 U, 4250 rpm, 5,5 cm, 8 cm, -45 - 45°, Rød, Sølv, 1800 W
1.977 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515
2.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.503 kr1.503 krKøb
2Proshop DK1.709 kr1.709 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.977 kr2.176 krKøb
4Homeshop DK2.099 kr2.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515

PriceData har fulgt prisen på Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.448 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.759 kr.

Den nuværende pris på 1.503 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Einhell Bordrundsav udtræk max 80mm./Ø254 230V-1800W - TC-TS 2225 U - 4340515 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.503 kr55 kr (4%)
27. maj 20261.448 kr261 kr (15%)
24. maj 20261.709 kr90 kr (6%)
23. maj 20261.619 kr20 kr (1%)
21. maj 20261.599 kr110 kr (6%)
10. maj 20261.709 kr82 kr (5%)
6. maj 20261.791 kr82 kr (5%)
10. apr. 20261.709 kr123 kr (7%)
6. apr. 20261.832 kr154 kr (8%)
4. apr. 20261.986 kr299 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret